Druga porażka Ajaxu w lidze. Milik bez gola

W 16. kolejce Eredivisie Ajax Amsterdam przegrał z Utrechtem 0-1 . Arkadiusz Milik na boisku spędził 90 minut, ale gola nie zdobył.

Eredivisie - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Mecz na stadionie Galgenwaard był mocno wyrównany. Na pierwszego gola w tym spotkaniu musieliśmy jednak długo czekać. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w 88. minucie gry. Gola na wagę trzech punktów zdobył Yassin Ayoub. Marokańczyk dostał piękne podanie z głębi pola i płaskim strzałem pokonał golkipera gości.

Arkadiusz Milik do bramki rywala w tym meczu  nie trafił, ale kilka razy wywalczył rzuty wolne. W 68. minucie Polak dostał też żółtą kartkę za uderzenie rywala łokciem. Sam również został raz dość mocno poturbowany, ale po chwili przerwy podniósł się z murawy i kontynuował grę.

Ajax mimo porażki wciąż zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Nad drugim PSV Eindhoven ma trzy punkty przewagi. Mecz z Utrechtem był drugą porażką ekipy Milika w rozgrywkach ligowych.

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik | sport | piłka nożna | eredivisie | Ajax Amsterdam