Reklama

Reklama

Didier Drogba: Oszalałem na punkcie Lewandowskiego

Didier Drogba, przed laty znakomity napastnik Chelsea, w rozmowie z francuskimi mediami nie krył, że jest wielkim fanem Roberta Lewandowskiego. - To najbardziej kompletny napastnik - stwierdził 40-letni Iworyjczyk.

Niedawno z ust Roberta Lewandowskiego padła deklaracja, że napastnik Bayernu pragnie pograć w piłkę na profesjonalnym poziomie jeszcze przed okres pięciu-siedmiu lat. Jeśli tak, to za wzór może postawić sobie Didiera Drogbę, który na początku grudnia, w wieku dopiero 40 lat zakończył piłkarską karierę.

Reklama

Iworyjczyk przygodę z piłką kończył w amerykańskim Phoenix Rising, ale wcześniej przez wiele lat był kluczowym zawodnikiem Chelsea, z którą czterokrotnie wygrywał mistrzostwo Anglii, a raz sięgnął po trofeum Ligi Mistrzów. Dla "The Blues" strzelił łącznie 164 bramki.

Niedawno Drogba został zapytany przez francuski magazyn "Nice-Matin", czy jest na świecie napastnik który przypomina go stylem gry.

- Jeśli odpowiem "nie", zostanie to negatywnie odebrane, ale jeśli odpowiem "tak", to zaprzeczę samemu sobie - odpowiedział Drogba.

- Jest jednak napastnik, na którego punkcie oszalałem. To Robert Lewandowski. Bardzo podoba mi się jego styl gry i wykończenie. Jego sposób gry jest wspaniały. To najbardziej kompletny napastnik - stwierdził snajper z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Lewandowski w obecnym sezonie jest najskuteczniejszym napastnikiem na świecie. We wszystkich rozgrywkach zdobył już 21 bramek. To o cztery więcej niż Lionel Messi, a także... Krzysztof Piątek.

WG

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje