Reklama

Reklama

Dawid Kownacki wrócił do treningów po kontuzji

Napastnik Fortuny Duesseldorf i reprezentacji Polski Dawid Kownacki, który ponad dwa tygodnie temu doznał kontuzji uda i nie mógł wystąpić w ostatnich meczach drużyny narodowej, wrócił do treningów.

Kownacki doznał kontuzji ścięgna udowego 11 marca w meczu Fortuny z Eintrachtem Frankfurt (0-3) w 25. kolejce Bundesligi.

Reklama

W 16. minucie spotkania, biegnąc z piłką i nie będąc przez nikogo atakowany, zatrzymał się na murawie, po czym złapał za lewe udo. Przez chwilę udzielano mu pomocy medycznej, a wkrótce potem zawodnik został zmieniony.

W środę Fortuna poinformowała, że Kownacki wznowił już treningi i będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu w Duesseldorfie z Borussią Moenchengladbach.

Otwarta pozostaje kwestia występu Marcina Kamińskiego. Obrońca reprezentacji Polski i Fortuny - podobnie jak Kownacki - był powołany na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Austrią w Wiedniu (1-0) i z Łotwą w Warszawie (2-0), ale również w nich nie zagrał. Przed meczem z Łotwą wrócił do klubu z powodu urazu mięśniowego.

Jak poinformowała Fortuna, Kamiński jest już w stanie trenować, choć na razie nie wiadomo, czy zagra w sobotę.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kownacki | reprezentacja Polski | Fortuna Duesseldorf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama