Reklama

Reklama

Dania - Polska. Konsul RP w Kopenhadze w kontakcie z rodziną poszkodowanego kibica

Resort spraw zagranicznych poinformował w poniedziałek, że konsul RP w Kopenhadze pozostaje w kontakcie z rodziną kibica, który został poszkodowany podczas piątkowych starć polskich fanów z duńską policją przed meczem eliminacji piłkarskich MŚ 2018 Dania - Polska.

"Konsul RP pozostaje w kontakcie z rodziną poszkodowanego oraz duńską policją" - podano na Twitterze MSZ. Wcześniej resort zapewnił, że "sprawa poszkodowanego obywatela RP w Danii jest znana" ambasadzie RP w Danii. "Konsul natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia zapewnił pomoc konsularną" - czytamy na profilu twitterowym resortu spraw zagranicznych.

W poniedziałek na portalach społecznościowych pojawiły się filmy nakręcone telefonami komórkowymi, dokumentujące piątkowe zajścia przed meczem Dania-Polska. Na jednym z nich widać jak duński policjant uderza pałką leżącego na chodniku polskiego kibica. W sieci można też zobaczyć zdjęcie mężczyzny - ma zakrwawioną twarz.

Reklama

Do starć fanów Biało-Czerwonych z policją doszło po tym, jak wielu z nich nie zostało wpuszczonych na stadion, gdzie odbywało się piątkowe spotkanie. Część kibiców kupiła bowiem bilety na sektory przeznaczone dla gospodarzy (dla kibiców gości przeznaczono jedynie 5 proc., czyli około 2 tys. wejściówek). Na to, by Polacy zasiedli wspólnie na trybunach z miejscowymi fanami, nie zgodził się duński związek piłkarski.

Piątkowy mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 Dania-Polska zakończył się dotkliwą porażką Biało-Czerwonych 4-0.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy