Reklama

Reklama

Dania - Polska 4-0. Jest interwencja w sprawie pobicia polskiego kibica

- Jest polska interwencja u władz duńskich ws. polskiego kibica pobitego w Kopenhadze - powiedział w poniedziałek szef MSZ-tu Witold Waszczykowski. Dodał, że resort pozostaje w tej sprawie w kontakcie z "odpowiednimi władzami, które zajmują się bezpieczeństwem".

W poniedziałek na portalach społecznościowych pojawiły się filmy nakręcone telefonami komórkowymi, dokumentujące piątkowe zajścia przed meczem Dania-Polska. Na jednym z nich widać jak duński policjant uderza pałką leżącego na chodniku polskiego kibica. W sieci można też zobaczyć zdjęcie mężczyzny - ma zakrwawioną twarz.

- W związku z tym, że jeden Polak został pobity, jest polska interwencja w tej sprawie u władz duńskich - powiedział Waszczykowski podczas konferencji prasowej w MSZ-ecie. - Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi władzami, które zajmują się bezpieczeństwem - podkreślił.

Reklama

Wcześniej MSZ podało na Twitterze, że konsul RP w Kopenhadze pozostaje w kontakcie z rodziną kibica, który został poszkodowany podczas piątkowych starć polskich fanów z duńską policją przed meczem eliminacji piłkarskich MŚ 2018 Dania-Polska.

Do starć kibiców polskiej drużyny z policją doszło po tym, jak wielu z nich nie zostało wpuszczonych na stadion, gdzie odbywało się piątkowe spotkanie. Część z nich kupiło bilety w sektorach przeznaczonych dla gospodarzy (dla kibiców gości przeznaczono jedynie 5 proc. czyli około 2 tys. wejściówek). Na to, by Polacy zasiedli wspólnie na trybunach z miejscowymi kibicami, nie zgodził się duński związek piłkarski.

Piątkowy mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 Dania - Polska zakończył się porażką "Biało-czerwonych" 4-0.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy