Reklama

Reklama

Dania - Polska 4-0. Duńczycy chcą odszkodowania od PZPN-u

Wygrana 4-0 z Polską w eliminacjach MŚ nie w pełni zadowoliła Duńczyków. Będą oni domagać się odszkodowania od Polskiego Związku Piłki Nożnej za problemy z polskimi kibicami, przede wszystkim za wykupienie przez nich biletów przeznaczonych dla Duńczyków.

Duńska Federacja Piłki Nożnej będzie się domagała od PZPN rekompensaty za zachowanie polskich fanów podczas piątkowego meczu w Kopenhadze.

Reklama

W przesłanym Polskiemu Radiu oświadczeniu, rzecznik Duńskiej Federacji Piłki Nożnej - DBU, Jakob Hoyer napisał, że z powodu uniemożliwienia przez polskich kibiców wejścia na stadion wielu kibicom duńskiej reprezentacji, federacja postanowiła udzielić Duńczykom zniżki na następny mecz z Rumunią.

Jak czytamy w oświadczeniu pociągnie to za sobą koszty, więc duńska federacja skontaktuje się z PZPN by przedyskutować, w jaki sposób ten wydatek sfinansować.

W piątek przed meczem piłkarskich reprezentacji Danii i Polski wielu duńskich i polskich kibiców miało problem z wejściem na stadion. Według organizatora meczu powodem problemów z wejściem na trybuny Duńczyków byli polscy kibice, którzy wykupili wejściówki na sektory przeznaczone wyłącznie dla kibiców duńskiej drużyny.

W kilku miejscach przed stadionem oddziały policji starły się polskimi kibicami. W wyniku niepokojów do jakich doszło przed i po meczu zatrzymano ponad 50 kibiców z Polski. W areszcie przebywają cztery osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje