Reklama

Reklama

Czarnogóra - Polska 1-2. Duńskie media o "zawodowym mordercy Lewandowskim"

Duńskie media podkreślają, że reprezentacja Polski z "zawodowym mordercą Lewandowskim" jest już prawie pewna awansu na MŚ w Rosji.

Media w Danii oceniły, że Polska po zwycięstwie nad Czarnogórą 2-1 znajduje się "już tylko o milimetr" od awansu do finałów mistrzostw świata w 2018 roku, natomiast piłkarzom Danii pozostała walka o drugie miejsce w grupie.

Po piątej kolejce eliminacji liderem grupy E jest Polska z 13 punktami, przed Czarnogórą i Danią - po siedem. Kolejne miejsca zajmują Rumunia i Armenia z sześcioma punktami, a ostatni jest Kazachstan - dwa punkty.

"Tabela pokazuje bezlitośnie wszystko, a zwłaszcza różnice klas pomiędzy rywalami. Dorobek prowadzącej w grupie Polski, która wręcz wystrzeliła do przodu, jest w połowie eliminacji dramatycznie miażdżący rywali" - skomentowały duńskie media.

Reklama

"Filarem tej świetnej i zgranej drużyny jest zawodowy morderca Robert Lewandowski, który strzelił bramki w każdym meczu tych eliminacji i zebrał ich w pięciu występach aż osiem. Zwycięstwo nad Czarnogórą jest już niemal równoznaczne z biletami na MŚ" - napisał dziennik "Ekstrabladet".

"Polska w bardzo wyrazisty sposób objęła prowadzenie w grupie, a gwiazdor Bayernu ustawił ją na solidnym kursie w kierunku MŚ. Dania natomiast grając w kraju Draculi zawiodła, zdobywając zaledwie jeden punkt w meczu z Rumunią. To w sumie aż o sześć mniej niż zebrała Polska" - napisała popołudniówka "BT".

"Tak duża starta punktowa w połowie eliminacji do lidera grupy oznacza, że walka o pierwsze miejsce już się raczej zakończyła i Polska jest już jedną nogą na mundialu. Dla pozostałych rywali pozostała już tylko walka o drugie miejsce" - skomentował dziennik "Politiken".

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji MŚ!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama