Reklama

Reklama

Cała prawda o tym, jak Zbigniew Boniek zbojkotował losowanie MŚ

MŚ 2018 roku w Rosji wzbudzają wiele emocji. Są tacy, którzy twierdzą, że FIFA - po odejściu Sepa Blattera - odbierze je krajowi zaangażowanemu w konflikt na Ukrainie. Pojawiają się informacje o bojkocie rosyjskiego mundialu i rzekomym zaangażowaniu weń prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Jaka jest prawda?

Stara prawda głosi, że papier wszystko przyjmie, nawet to, co nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością.

Oto kolejny przykład na jej aktualność.

W minioną sobotę odbyło się losowanie grup eliminacji MŚ 2018 roku. Impreza była w Petersburgu, dawnej stolicy Rosji. PZPN reprezentowali tam wiceprezes Marek Koźmiński i sekretarz generalny Maciej Sawicki. Nie było natomiast szefa - Zbigniewa Bońka.

W niektórych mediach pojawiły się informacje, że oto Boniek zbojkotował ceremonię losowania MŚ, żeby dopiec Rosjanom.

Postanowiliśmy sprawdzić, co na to sam zainteresowany.

Reklama

- Nic podobnego, nie było żadnego bojkotu. Koszyki były rozstawione, grupy były losowane, nie były potrzebne żadne negocjacje, dlatego nie pojechałem do Petersburga, a poprosiłem by reprezentował nas tam wiceprezes Marek Koźmiński. Zresztą nie wybrało się tam wielu prezesów - powiedział Interii Zbigniew Boniek.

- Od dawna powtarzam, że przyznanie organizacji mundialu Rosji to była fantastyczna decyzja, dzięki której piłka nożna rozwinie się w tak dużym kraju. Niemniej jednak od dwóch lat dzieją się w Rosji takie rzeczy, na które należy patrzyć z niepokojem - zaznacza prezes PZPN-u.


Czy warto mieszać sport z brudną polityką? Kilka lat po tym, jak Rosja zbombardowała Czeczenię, czołgami przejechała się po Gruzji, odbyły się u niej igrzyska w Soczi. Wielu się napinało przed nimi, a jednak wszyscy najważniejsi sportowcy pojechali i zrobili wspaniałe show, a zwłaszcza hokeiści NHL. Najlepszym bojkotem było zlanie Rosji na lodowisku, w czystej walce polegającej na wejściach ciałem, jeździe na łyżwach, operowaniu kijem i panowaniu nad krążkiem. Lepszych bojkotów w sporcie nikt nie wymyślił.


Michał Białoński

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Boniek | MŚ 2018 w Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje