Reklama

Reklama

Brat Arkadiusza Milika: Wróci mocniejszy

Arkadiusz Milik przeszedł operację prawego kolana, kontuzjowanego podczas ligowego starcia Napoli ze SPAL. Jak podała oficjalna strona neapolitańskiego klubu, zabieg przeszedł pomyślnie, ale uraz okazał się poważniejszy, niż poprzednia kontuzja napastnika reprezentacji Polski.

Milik zerwał więzadło krzyżowe przednie i będzie pauzował od czterech do sześciu miesięcy.

Zabieg został przeprowadzona w klinice "Villa Stuart" w Rzymie. Polskiego napastnika operował profesor Pier Paolo Mariani, ten sam, który kilka miesięcy temu wykonał zabieg drugiego kolana. "Kolano tym razem było jednak bardziej uszkodzone niż przy wcześniejszym urazie" - przyznał profesor Mariani.

"Każdy piłkarz podłamuje się takim zabiegiem, ale myślę, że Arek da radę. Ma w Neapolu silne wsparcie i to pomoże mu szybko wrócić na boisko. Kontuzja go nie załamie, wróci mocniejszy i udowodni, że jest bardzo dobrym piłkarzem" - powiedział brat napastnika Łukasz Milik.

Reklama

Milik był powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę na październikowe mecze eliminacji MŚ 2018 z Armenią (5.10) i Czarnogórą (8.10). W tych spotkaniach oczywiście nie zagra.

Zobacz materiał wideo:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL