Reklama

Reklama

Bosacki: Niedosyt z wyniku, gra nastraja optymistycznie

Były piłkarz reprezentacji Bartosz Bosacki chwalił polskich zawodników za postawę w meczu z Anglią (1-1). Jak podkreślił, wynik zostawił niedosyt, natomiast gra "Biało-czerwonych" optymistycznie nastraja przed kolejnymi spotkaniami eliminacji mistrzostw świata.

"Przed pojedynkiem niemal wszyscy remis wzięliby w ciemno. Tymczasem ten rezultat pozostawia pewien niedosyt. Patrząc jednak na grę naszej drużyny, nie można być rozczarowanym. Trener Fornalik stworzył fajną mieszankę piłkarzy doświadczonych, grających w klasowych zespołach europejskich, którą uzupełnił wyróżniającymi się zawodnikami z naszej ekstraklasy" - powiedział 20-krotny reprezentant Polski.

Jego zdaniem mecz z Anglikami pozwala patrzeć optymistycznie na kolejne pojedynki eliminacyjne. "Sądzę, że z tych młodych chłopaków, którzy teraz wchodzą do kadry, będziemy mieli pożytek podczas mistrzostw świata w Brazylii. Mam nadzieję, że do nich awansujemy" - dodał.

Reklama

Były kapitan Lecha Poznań stwierdził, że to nie Anglicy zagrali przeciętnie, ale "Biało-czerwoni" zaprezentowali dojrzały futbol. Chwalił sztab szkoleniowy za taktykę.

"Taktyka została dobrana idealnie i co ważne, zawodnicy ją zrealizowali. Słowa uznania należą się selekcjonerowi, że przez tak krótki okres potrafił ten swój "pomysł na Anglię" przekazać piłkarzom podczas zaledwie kilku wspólnych treningów i wyegzekwować te założenia" - skomentował.

Bosacki przyznał, że obawiał się przebiegu meczu po stracie bramki, ale jak zaznaczył, polscy piłkarze zareagowali bardzo dobrze.

"Chwilę po stracie gola, był taki moment przestoju. Jednak w drugiej połowie nasza gra wyglądała całkiem fajnie, co zostało nagrodzone bramką. Szkoda tylko, że nie udało się zdobyć drugiej, bowiem ten zespół przeszedłby do historii. Byłoby to wielkie wydarzenie pokonać rywala, z którym nie wygrało się przez 39 lat" - podkreślił.

Jego zdaniem całe zamieszanie związane z przełożeniem meczu na środę nie miało znaczącego wpływu na jego losy.

"Obie reprezentacje przystąpiły do gry po takiej samej przerwie, grały na tym samym, mokrym zresztą boisku. Oczywiście, piłkarzom nie było łatwo, bowiem przygotowywali się mentalnie na wtorkowy wieczór. Dlatego też chwała polskim zawodnikom, że ten poziom pozytywnych emocji potrafili utrzymać przez kolejny dzień i zagrali dobre spotkanie" - podsumował.

Wyniki, terminarz i tabela grupy H el. MŚ 2014

Tutaj znajdziesz zapis relacji na żywo z meczu Polska - Anglia w wersji mobilnej

INTERIA.PL rozpoczyna akcję "Wybierz prezesa PZPN". By wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na tę stronę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL