Reklama

Reklama

Boniek załatwił 100 milionów dla PZPN-u

To się nazywa talent do negocjacji. Dzięki staraniom Zbigniewa Bońka PZPN za scentralizowanie praw telewizyjnych otrzyma w latach 2018-22 ponad 100 milionów złotych. To o blisko 40 więcej niż związek otrzyma w ciągu najbliższych czterech sezonów.

Centralizacja praw telewizyjnych to nowy pomysł UEFA, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić mecze reprezentacji narodowych. Dzięki temu kibice będą mogli śledzić kilkanaście spotkań rozgrywanych podczas jednej serii gier.

W związku z tym PZPN, jak i pozostałe federacje musiał odsprzedać prawa UEFA, która później na własną rękę sprzedawała im stacjom telewizyjnym.

Podczas kongresu UEFA w Astanie Boniek uderzył jednak pięścią w stół.

- Nasz rynek został niedoszacowany. Dostaliśmy dużo mniej niż powinniśmy - powiedział prezes PZPN podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Jego słowa zyskały posłuch u działaczy. - W nowym przetargu dostaniemy ponad 100 milionów złotych. To o 40 więcej niż mieliśmy do tej pory - oznajmił z dumą.

Reklama

Co związek zrobi z taką furą pieniędzy? - Środki zostaną przekazane na szkolenie młodzieży. Już niedługo uruchomimy akademie piłkarskie w całym kraju. Najzdolniejsi młodzi piłkarze będą szkoleni centralnie już od wczesnych lat - wyjawił.

Autor: Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama