Reklama

Reklama

Boniek: Wtedy Lewandowski otrzyma "Złotą Piłkę"

- Robert Lewandowski musi wygrać z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów i strzelić gola w finale - to, według Zbigniewa Bońka, warunek, by Polak sięgnął po "Złotą Piłkę".

- Robert Lewandowski musi wygrać z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów i strzelić gola w finale - to, według Zbigniewa Bońka, warunek, by Polak sięgnął po "Złotą Piłkę".

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Wczoraj na gali w Zurychu "Złotą Piłkę" za rok 2015 otrzymał triumfator Ligi Mistrzów z Barceloną, Leo Messi. Za nim byli: Cristiano Ronaldo i Neymar.

Najlepszym spoza finałowej trójki okazał się Lewandowski, który zajął czwarte miejsce.

Reklama

- Messi jest najlepszy na świecie, ale, żeby coś zdobyć, trzeba jeszcze z drużyną coś wygrać. Messi zdobył mistrzostwo Hiszpanii, zdobył Champions League - powiedział Boniek.

- W tym roku każdy inny kandydat przy Messim trochę wysiada - dodał prezes PZPN-u.

Co musi się stać, by po "Złotą Piłkę" mógł sięgnąć Robert Lewandowski, który ma przecież za sobą kapitalny rok w Bayernie i reprezentacji?

- Jeśli teraz Bayern wygrałby Ligę Mistrzów, Robert w finale zdobyłby jedną, czy dwie bramki, dobrze szłoby mu z reprezentacją, wyszedł z grupy na Euro, to nie byłoby możliwości, żeby tego nie wygrał - stwierdził Boniek.

- Żeby zdobyć "Złotą Piłkę", nie trzeba pójść do Realu, czy Barcelony. Po prostu trzeba ze swoją drużyną coś wygrać - podkreślił.

Jak dodał, nie zamieniłby Lewandowskiego na Messiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy