Reklama

Reklama

Blatter: Rząd wycofa kuratora

Przebywający w poniedziałek w Brukseli prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarkiej (FIFA) Joseph Blatter wyraził satysfakcję z wiadomości jakie dotarły z Polski na temat konfliktu wokół PZPN.

- Otrzymaliśmy bardzo dobre wiadomości, że zgodzono się na przedłużenie działalności przez Niezależną Komisję Wyborczą kierowaną przez pana Kleibera (...). Ta komisja jutro rano spotka się i kurator zostanie wycofany. Jeśli to zostanie zrealizowane, to będziemy bardzo zadowoleni" - powiedział prezydent FIFA.

Pytany przez PAP, czy w związku z tym Polska będzie mogła uczestniczyć w eliminacjach MŚ, odparł: - Tak, ale warunkiem koniecznym jest wycofanie kuratora.

- Obiecano, że tak się stanie i nie mam powodów, by wątpić w polskie słowa. Mam zaufanie i nie będzie rozpoczęcia procedury zawieszenia (Polski w prawach członka FIFA - przyp. PAP) - dodał Blatter.

Reklama

Wyraził także nadzieję, że kierowana przez prof. Kleibera komisja doprowadzi do 30 października - tak jak było przewidziane - do wyborów nowych władz PZPN.

Przypomniał, że komisja została utworzona po jego osobistej wizycie u prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w marcu 2007 roku.

- I byliśmy bardzo zdziwieni, że kilka dni przed wyborami (nowych władz - przyp. PAP) nagle nastąpiła zmiana mapy drogowej. Dziś jestem szczęśliwy, że sytuacja wraca na dobrą drogę - powiedział Blatter.

Prezydent FIFA dodał, że osiągnięte porozumienie jest też dobrą wiadomością dla Polski w perspektywie organizacji, wspólnie z Ukrainą, mistrzostw Europy w 2012 roku.

- Bo mój kolega Michel Platini (szef UEFA - przyp. PAP) miał czerwone uszy, gdy usłyszał, że nie było porozumienia między polską federacją, a rządem - zakończył Joseph Blatter.

Z Brukseli - Inga Czerny (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje