Reklama

Reklama

Błaszczykowski nie dostanie powołania na Irlandię

Na Irlandię bez Kuby! Do niedawna kapitan kadry Jakub Błaszczykowski nie otrzyma powołania na kluczowy marcowy mecz w Dublinie z Irlandią w eliminacjach Euro 2016.

Według "Przeglądu Sportowego", selekcjoner Adam Nawałka był w Niemczech, gdzie w rozmowie z Błaszczykowskim poinformował go, że nie widzi dla niego miejsca w kadrze na Irlandię.

Kuba przez wiele miesięcy leczył kontuzję, potem był chory i dopiero niedawno wrócił do składu Borussii Dortmund, ale zwykle zaczyna mecze na ławce rezerwowych. Do dobrej formy piłkarzowi jeszcze daleko.

Z powodu poważnej kontuzji Błaszczykowski nie grał w kadrze od 16 miesięcy i nie zagra również 29 marca w Dublinie - twierdzi "PS".

W tym czasie Nawałka powierzył opaskę kapitana reprezentacji Robertowi Lewandowskiemu, a niedawno poinformował, że "Lewy" pozostanie kapitanem nawet po powrocie Kuby.

Reklama

"Przegląd Sportowy" pisze, że selekcjoner wymagał od Błaszczykowskiego, by ten po ewentualnym przyjeździe na mecz z Irlandią na konferencji prasowej powiedział wyraźnie, że akceptuje zmianę kapitana kadry. Na to piłkarz Borussii się nie zgodził.

Drzwi do kadry dla Kuby są wciąż otwarte, ale na razie musi poczekać na powrót do formy. Przeciwko Irlandii może go zastąpić Sławomir Peszko z FC Koeln.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL