Reklama

Reklama

Baraże o dwa wolne miejsca w MME 2017

Austria zagra z Hiszpanią, a Serbia z Norwegią w meczach barażowych o udział w piłkarskich mistrzostwach Europy do lat 21. Spotkania odbędą się 11 i 15 listopada, zaś turniej finałowy - w dniach 16-30 czerwca 2017 roku w Polsce.

W kadrze Austrii są dwaj zawodnicy mający polskich rodziców: obrońca David Stec (SKN St. Poelten) i pomocnik Dominik Wydra (VfL Bochum).

W drużynie rywali znaleźli się m.in. Hector Bellerin (Arsenal Londyn), Saul Niguez (Atletico Madryt), Marco Asensio (Real Madryt), Inaki Williams (Athletic Bilbao) i Munir El Haddadi (Valencia).

Asensio strzelił jedną z bramek dla Realu w październikowej potyczce z Legią Warszawa (5-1) w Lidze Mistrzów.

Pierwsze spotkanie Austrii i Hiszpanii odbędzie się w piątek w St. Poelten, rewanż cztery dni później w Albacete.

Reklama

W eliminacjach prawo gry w MME (U-21) uzyskało dotychczas dziewięć reprezentacji: Anglia, Czechy, Dania, Niemcy, Macedonia, Portugalia, Słowacja, broniąca tytułu Szwecja i Włochy. Polacy mają zapewniony start jako gospodarz turnieju. Do tej dziesiątki dołączą triumfatorzy barażów i pierwszy raz wystąpi 12 zespołów.

Losowanie grup turnieju finałowego przeprowadzone zostanie 1 grudnia. Młodzieżowe ME odbędą się od 16 do 30 czerwca w Lublinie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Krakowie.

Program meczów barażowych MME:

pierwsze mecze - 11 listopada:

18.00, Belgrad: Serbia - Norwegia

18.30, St. Poelten: Austria - Hiszpania

rewanże - 15 listopada:

18.00, Albacete: Hiszpania - Austria

19.00, Drammen: Norwegia - Serbia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL