Austria U21 - Polska U21 2-0 w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z równieśnikami z Austrii 0-2 w meczu towarzyskim. Obie bramki zdobył Chukwubuike Adamu.

Kadra Macieja Stolarczyka przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim San Pedro del Pinatar. Tam pokonali reprezentację Arabii Saudyjskiej U20 7-0. Z równieśnikami z Austrii było znacznie gorzej.

Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Austriacy zdobywali bramki po stałych fragmentach.

Adamu strzelił dwa gole

W 19. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jonas Auer. Nasi obrońcy minęli się z piłką, nieczysto trafił w nią Niklas Geyrhofer, ale akcję skutecznie zamknął Adamu.

Napastnik szwajcarskiego FC Sankt Gallen ponownie dał o sobie znać trzy minuty później. Po wrzutce Auera, tym razem z rzutu rożnego, zdobył bramkę głową.

W drugiej połowie tempo gry spadło. Austriacy mieli kilka dobrych sytuacji, ale w polskiej bramce dobrze spisywał się Jakub Stolarczyk.

Polacy nie potrafili wypracować sobie klarownych okazji. Najlepszą, w 87. minucie, miał Kacper Smoliński. Jego atomowy strzał obronił jednak bramkarz.