Reklama

Reklama

Asystent Nawałki o meczu z Gruzją: Chyba czas, żeby coś zmienić w naszej piłce

- Wyeliminowanie słabych punktów ma być kluczem do zwycięstwa nad Gruzją - uważa Bogdan Zając, asystent selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Adama Nawałki. Spotkanie "Biało-czerwonych" z tym zespołem odbędzie się w piątek o godz. 18 w Tbilisi.

Podopieczni Nawałki przystąpią do niego jako lider grupy D.

"Chyba czas, żeby coś zmienić w naszej piłce. Być może przystępujemy do piątkowego spotkania w roli faworyta. Jednak w niedawnych meczach w Tbilisi Hiszpanie i Francuzi również byli w takiej roli, a mieli sporo problemów" - powiedział na środowej konferencji prasowej Zając.

Przed własną publicznością Gruzini potrafili zremisować z Francją 0-0, a bezbramkowy wynik z ówczesnymi mistrzami świata Hiszpanami utrzymywali do 86. minuty. Ostatecznie przegrali 0-1.

Reklama

"Jesteśmy przygotowani na różne warianty tego spotkania. Ćwiczyliśmy wiele elementów, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Ważne jednak, żeby nie było u nas słabych punktów. Mecz z Niemcami pokazał, że jeżeli się je wyeliminuje, to można wygrać nawet z mistrzami świata" - podkreślił Zając.

Asystent selekcjonera "Biało-czerwonych" jest również spokojny o przygotowanie psychologiczne polskich piłkarzy.

"Na zgrupowaniu każdego dnia jest także trening mentalny. Każdy z piłkarzy ma swój sposób na przygotowanie psychiczne, bo to gracze na zawodowym poziomie. Wiedzą jak to zrobić. Dlatego jesteśmy spokojni o ten aspekt" - podkreślił.

Po trzech kolejkach w eliminacyjnej gr. D prowadzi Polska, przed Irlandią - po 7 pkt. Gruzini mają na koncie 3 pkt za wygraną z Gibraltarem 3-0.

"Biało-czerwoni" wylatują do Gruzji w czwartek o godz. 9. Tego dnia odbędzie się oficjalny trening i konferencja prasowa. Mecz w eliminacjach Euro 2016 rozpocznie się w piątek 14 listopada o godz. 21 czasu miejscowego (18 w Polsce).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Euro 2016 Gruzja - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy