Reklama

Reklama

Ashley Cole nie zagra z Mołdawią w meczu el. MŚ 2014

Obrońca Chelsea Londyn Ashley Cole nie wystąpi w pierwszym spotkaniu reprezentacji Anglii w eliminacjach do mistrzostw świata w 2014 roku z Mołdawią (w tej grupie jest też Polska). 31-letni piłkarz doznał kontuzji kostki w meczu o Superpuchar Europy.

W piątek na stadionie w Monte Carlo Chelsea przegrała z Atletico Madryt 1-4.

W poniedziałek Cole przyjechał na zgrupowanie, ale nie będzie brał w nim udziału. Wróci do swojego klubu, aby poddać się leczeniu.

Jak poinformowano na stronie angielskiej federacji uraz nie jest groźny i nie jest wykluczone, że Cole będzie do dyspozycji trenera Roya Hodgsona w drugim spotkaniu eliminacyjnym z Ukrainą. Decyzja w tej kwestii zapadnie po badaniach, które zawodnik przejdzie w niedzielę.

Wcześniej ze składu na oba mecze eliminacyjne ubył Andy Carroll. Piłkarz, który jest wypożyczony do West Ham United z Liverpoolu, doznał urazu uda w sobotnim spotkaniu ligowym. Z powodu kontuzji w składzie reprezentacji brakuje także Wayne'a Rooneya z Manchesteru United.

Reklama

Anglicy zagrają z Mołdawią 7 września w Kiszyniowie, a cztery dni później podejmą w Londynie Ukrainę. Z Polską zmierzą się 16 października w Warszawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama