Reklama

Reklama

Artur Jędrzejczyk dla RMF FM: Podejmiemy rękawicę

- Nie będzie łatwo, ale podejmiemy rękawicę. Musimy udowodnić, że kadra idzie w dobrym kierunku - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Maciejem Jermakowem obrońca reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk przed meczem z Anglią na słynnym stadionie Wembley.

Maciej Jermakow: Udało się już zapomnieć o meczu z Ukrainą czy on się jeszcze gdzieś przewija w głowie?
 
Artur Jędrzejczyk, obrońca reprezentacji Polski: Taki mecz długo siedzi w głowie. Pojawiają się myśli, że można było się lepiej zachować w niektórych momentach, że mogło być inaczej. Ale taka jest piłka. Rozmawialiśmy między sobą - zawsze są takie dyskusje, analizy tego, co działo się na boisku. Ale teraz mamy mecz z Anglią i chcemy pokazać się z dobrej strony, zakończyć eliminacje przyzwoitą grą. Szkoda, bo awans przegraliśmy tak naprawdę we wcześniejszych meczach. Z Mołdawią i Czarnogórą też przeważaliśmy, a skończyło się źle.
 
Humory w zespole znacznie się pogorszyły, czy staracie się jednak o jakiś uśmiech?

- Ciężko uśmiechać się po takim meczu. Szans na awans już nie mamy, ale będziemy chcieli jeszcze w tym ostatnim meczu dać z siebie wszystko.
 
W czym upatrywać szansy na to, że można pokonać Anglików? Wyspiarze są w dobrej formie, rozgromili przecież ostatnio Czarnogórców.
 
- Będziemy musieli grać agresywnie, blisko przeciwnika. Nie możemy dać im się rozpędzić, bo na skrzydłach i z przodu mają szybkich zawodników, których lubią wykorzystywać. Są to piłkarze światowej klasy. Nie będzie łatwo, ale podejmiemy rękawice. 

Reklama

Cały wywiad z Arturem Jędrzejczykiem można przeczytać na rmf24.pl

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela grupy H eliminacji MŚ 2014

Anglia - Polska! Orły pokrzyżują plany rywalom? Dyskutuj


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje