Reklama

Reklama

Armenia - Polska 1-6. Boniek: Piłkarze chcą bezpośredniego awansu

Polska pewnie wygrała z Armenią 6-1, a piłkarzy reprezentacji po meczu chwalił prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Wszedłem po meczu do szatni i powiedziałem chłopakom, że jest baraż, ale oni o tym nie chcieli słyszeć. Chcą bezpośredniego awansu - przyznał Boniek.

El. MŚ: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

- Przeciwnicy byli stłamszeni, byliśmy zdecydowanie lepsi. Przyjechaliśmy tutaj wygrać i tak się stało. Chcielibyśmy już się głośno uśmiechnąć, ale musimy czekać na wynik meczu Czarnogóra - Dania. Bez względu jednak na to, w niedzielę wyjdziemy na boisko i postaramy się wygrać (z Czarnogórą - przyp. red.). To jest reprezentacja Polski. Nie odpuścimy. Oczywiście czasami spotkanie może nie wyjść, jak to było w Kopenhadze, spojrzeliśmy sobie w oczy i gramy dalej - mówił Boniek.

Reklama

Prezes PZPN odniósł się także do zmiany w bramce "Biało-Czerwonych". Nieoczekiwanie Łukasza Fabiańskiego zastąpił Wojciech Szczęsny. 

- Dziennikarze mają swoje sympatie i antypatie. Chcieliby, by grał jeden, a nie drugi piłkarz, ale drużyną trzeba umieć zarządzać, a to trener Adam Nawałka robi bardzo dobrze, a nie jest to wcale łatwe, kiedy na kilku pozycjach ma się wielką rywalizację. Wszystko tu jest przemyślane, robione z troską o tym, by funkcjonowało. Trener dokonał kilku zmian, ale to wcale nie znaczy, że ci co nie grali są słabsi. Trener po prostu musi umieć wykorzystywać wszystkich zawodników - mówił Boniek i dodawał:

- Nie ma co za dużo się chwalić, bo mieliśmy wygrać. Może nie liczyliśmy na taki wynik, ale 2-0, 3-0. Ale już w samolocie było widać wielką koncentrację. Jest dobrze.

Prezes skomentował także wyczyn Roberta Lewandowskiego, który w meczu z Armenią pobił strzelecki rekord Włodzimierza Lubańskiego. "Lewy" na koncie ma już 50. bramek zdobytych w reprezentacji. 

- Robert Lewandowski jest fenomenalnym, fantastycznym napastnikiem, który kieruje i pomaga drużynie. Dzisiaj strzelił trzy bramki. My się cieszymy, bo Robert jest terminatorem, ostatnim ogniwem tego zespołu, ale to nie jest tak, że ta reprezentacja to tylko on. Ktoś musi dogrywać, bronić, biegać - przyznał Boniek.

Reklama

Reklama

Reklama