Reklama

Reklama

Arkadiusz Milik za miesiąc może wrócić do gry

Lekarz Arkadiusza Milika, profesor Pier Paolo Mariani powiedział, że Polak może za miesiąc wrócić do treningów z drużyną. Bardzo możliwe, że napastnik reprezentacji Polski będzie gotowy na mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.

- Z mojego punktu widzenia wszystko jest w porządku. Milik biega, ćwiczy z piłką, drybluje. W przeciągu miesiąca będzie kolejna kontrola i wtedy możemy dać mu zielone światło do gry - powiedział profesor Mariani, który operował Polaka.

Milik w październiku zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie. Polak nabawił się urazu w meczu z Danią (3-2) w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Rehabilitacja napastnika przebiega jednak w błyskawicznym tempie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Milik może wrócić do gry już na początku nowego roku.

Reklama

Napoli w 1/8 Ligi Mistrzów zmierzy się z Realem Madryt. Bardzo możliwe, że Polak zdąży wykurować się na to spotkanie.

- Czy zobaczymy go w spotkaniu z Realem Madryt 15 lutego? Jestem optymistą, ale nie wiem czy zagra pełne 90 minut. To zależy od trenera, lekarza Napoli i trenera przygotowania fizycznego - powiedział profesor Mariani.

Kolejną kontrolę Milik ma mieć za trzy tygodnie.

- Milik wydaje się być pozytywnie nastawiony, tak jak pierwszego dnia. Teraz jedzie do Polski na święta. Już złożyliśmy sobie życzenia -  przyznał profesor Mariani. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL