Arcyważny triumf reprezentacji Polski na MŚ. Błysk zawodniczki FC Barcelona

Reprezentacja Polski kobiet rozegrała swoje drugie spotkanie na mistrzostwach świata U17. Tym razem Biało-Czerwone zmierzyły się z Zambią i odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. Bramki dla naszej kadry zdobyły Kinga Wyrwas oraz Weronika Araśniewicz. To znakomite wieści, choć sytuacja w grupie D na kolejkę przed końcem jest dość skomplikowana i mimo pozycji liderek nasze piłkarki wciąż nie mogą być pewne awansu.

Reprezentacja Polski kobiet U17
Reprezentacja Polski kobiet U17/JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL/Newspix

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw świata kobiet U17 jest Dominikana. Turniej został zainaugurowany 16 października meczem Nowej Zelandii z Nigerią (1:4). Reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie rozegrała dzień później, kiedy bezbramkowo zremisowała z Japonią. Dziś w nocy Biało-Czerwone w 2. kolejce rywalizacji zmierzyły się z Zambią i odniosły swoje pierwsze zwycięstwo.

FC Barcelona – Sevilla 5:1. SKRÓT. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports

Reprezentacja Polski U17 kobiet pokonuje Zambię na mistrzostwach świata

Polki weszły w mecz fenomenalnie, bo już w siódmej minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Nasze zawodniczki miały rzut wolny, który wykonywała Zuzanna Witek. Pomocniczka Czarnych Sosnowiec dośrodkowała piłkę w pole karne, a tam świetnie odnalazła się Kinga Wyrwas, która głową skierowała piłkę do siatki.

W 12 minucie Zambijki mogły wyrównać, bo groźnego uderzenia zza pola karnego spróbowała Zangose Zulu, ale kłopotów z interwencją nie miała Julia Woźniak. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i Biało-Czerwone schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

Jeszcze lepiej, niż samo spotkanie Polki zaczęły drugą połowę, bowiem już w 46 strzeliły gola na 2:0. Ledwie 10 sekund po wejściu na plac gry z bramki cieszyła się Weronika Araśniewicz. Duży udział w tym trafieniu miała bramkarka reprezentacji Zambii. Mwila Mufunte źle obliczyła lot piłki i przy dośrodkowaniu z lewego skrzydła minęła się z piłką, która trafiła właśnie do Araśniewicz i było 2:0. W 73 piłkarka młodzieżowych drużyn FC Barcelona mogła skompletować dublet, ale trafiła jedynie w słupek. Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry przypieczętować zwycięstwo mogła jeszcze Oliwia Związek, ale uderzyła tylko w boczną siatkę.

Ostatecznie piłkarki Marcina Kasprowicza pokonały Zambię 2:0 i wygrały swoje pierwsze starcie na mistrzostwach świata w Dominikanie.

Skład reprezentacji Polski: Polska: Julia Woźniak - Iga Witkowska, Oliwia Łapińska, Magda Piekarska - Zofia Pągowska (Maja Zielińska 82′), Emilia Sobierajska, Kinga Wyrwas (Małgorzata Rogus 87′), Zuzanna Witek, Aleksandra Kuśmierczyk (Krystyna Flis 46′) - Aisha Nsangou (Julia Ostrowska 46′), Oliwia Związek (Weronika Araśniewicz 46′)

Ważne zwycięstwo daje nadzieję na awans. Sytuacja jest dość trudna

Reprezentacja Polski mimo zwycięstwa, czterech punktów i przede wszystkim pozycji lidera po dwóch kolejkach, wciąż nie może być pewna awansu. Biało-Czerwone prowadzą dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, bo Japonki także mają cztery "oczka", ale straciły o jednego gola więcej. Trzecie Brazylijki skopletował tezy punkty po jednobramkowym zwycięstwie nad Zambią

W ostatniej koleje Polki zagrają właśnie z "Canarinhos" i będzie to bezpośredni bój o awans. Przegrana raczej przekreśli awans naszych piłkarek, bowiem trudno się spodziewać, że Japoniki nie triumfują nad Zambią. Do awansu zawodniczkom Marcina Kasprowicza wystarczy zatem remis, ale trzeba go będzie jeszcze wywalczyć. Mecz Polska - Brazylia odbędzie się w środę 23 października o godz. 22:00.