Reklama

Reklama

Apelują do Bońka, by zmienił głównego sponsora reprezentacji

Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi "Biedronka" apeluje w liście otwartym do prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka o zmianę sponsora głównego reprezentacji Polski, którym jest firma Jeronimo Martins Polska S.A, właściciel sklepów "Biedronka". Stowarzyszenie odwołuje się m.in. do wyroków polskich sądów przeciwko firmie w sprawach o wyzyskiwanie pracowników.

"Powołanie nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski to otwarcie nowego rozdziału historii polskiej piłki nożnej. Naszym zdaniem jest to także okazja do dokonania zmiany sponsora głównego, którym od dłuższego czasu jest portugalska firma Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów 'Biedronka'" - napisano w liście do prezesa PZPN-u.

Reklama

"Uważamy, że ta firma nie jest godna pełnienia zaszczytnej funkcji sponsora głównego Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w szczególności sponsora polskiej reprezentacji" - czytamy w liście.

Autorzy listu zwracają się z wieloma pytaniami do Zbigniewa Bońka. "Czy naprawdę uważa Pan, że kierowany przez Pana PZPN powinien korzystać z pieniędzy firmy, która przez 10 lat narażała tysiące kobiet na utratę zdrowia?"

"Czy Polski Związek Piłki Nożnej powinien być kojarzony w jakikolwiek sposób z firmą, która do dzisiaj nie wypłaciła swoim pracownikom wynagrodzenia za pracę w nadgodzinach?" - pytają autorzy listu.

"Uważamy, że portugalska "Biedronka" zasłużyła na dyskwalifikację jako firma, która w przeszłości nie zachowywała się etycznie i co stwierdził Sąd Najwyższy 'nie przestrzegała zasad współżycia społecznego'" - czytamy w liście.

Twórcy listu, zarząd Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi "Biedronka" zwracają się do prezesa PZPN-u: "Wierzymy głęboko, że po przeanalizowaniu naszego listu otwartego zechce Pan podjąć decyzję o poszukaniu dla polskiej reprezentacji piłkarskiej partnera, który będzie godzien tego zaszczytnego miana".

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Boniek | PZPN | Biedronka | sponsor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje