Reklama

Reklama

Anglia - Polska: Szpakowski wygłosił wielki apel

Nie zadawał pytań, ale gdy dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Rząsa miał już kończyć oficjalną konferencję przedmeczową Waldemara Fornalika i Jakuba Błaszczykowskiego, popularny komentator Dariusz Szpakowski z TVP wygłosił apel, odezwę do "Biało-czerwonych". Na sali zapanowała cisza, to było jak Wielka Inwokacja! Mecz Anglia - Polska o godz. 21, transmisja w TVP1 i Polsacie Sport, najszybsza internetowa w INTERIA.PL.

Dyrektor Rząsa już dwa razy zaznaczył, że zadawane jest ostatnie pytanie, gdy rękę podniósł Dariusz Szpakowski. - Zupełnie ostatnie pytanie, panie Darku - wyjątkowo ... - zezwolił na dojście do głosu wysłannikowi TVP Rząsa.

Szpakowski zabrał głos: - Może nie pytanie, ale parę razy byłem na tym stadionie starym i minęło całe pokolenie odkąd komentuję nasze porażki na tym stadionie. Myślę, że choć te eliminacje już są dla nas zakończone, to wszyscy życzymy Wam jak najlepiej. Życzę Kuba, żebyś wreszcie trafił, bo boisko znasz. W bramce będzie stał trochę inny bramkarz, niż Neuer. Życzę, żebyście napisali nową historię, na nowym Wembley. Do Brazylii nie pojedziemy, ale jest jednak okazja, abyśmy napisali nową historię - jeśli uda nam się zatrzymać Anglię, to będzie musiała grać w barażach. Myślę, że jest to takie przesłanie od nas wszystkich dziennikarzy."

Reklama

Po tej swoistej inwokacji Szpakowskiego na sali zapadło milczenie. Jakub Błaszczykowski uśmiechał się życzliwie, Waldemar Fornalik wolał swą mimiką nie wyrażać żadnych emocji, tylko nerwowo się kręcił, spiesząc się na trening.

Czy Anglicy zgodzili się z przesłaniem pana Darka, tego nie wiemy, przekazu pewnie nie zrozumieli. Ciszę przerwał tłumacz, który uświadomił angielskich żurnalistów:

- To nie było pytanie, tylko przekaz, że mija pokolenie odkąd polska piłka przegrywa różne eliminacje i dzisiaj życzymy Wam wszystkiego najlepszego w jutrzejszym meczu, byście zaczęli nową historię.

Pan sprawnie i szybko przekładający na angielski był do tego stopnia elokwentny, że pominął fragment o wyrzuceniu Anglików do barażów, co pewnie spowodowałoby opuszczenie choć na chwilę żelaznej kurtyny między polskimi a angielskimi mediami. 

Może ktoś zarzucić lubianemu za charyzmę w głosie Szpakowskiemu brak obiektywizmu dziennikarskiego, lecz jedno jest pewne - panu Darkowi dobro polskiej piłki leży na sercu!

"Wielka Inwokacja" Dariusza Szpakowskiego przejdzie do historii konferencji prasowych z udziałem reprezentacji Polski.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela grupy H eliminacji MŚ 2014

Anglia - Polska! Orły pokrzyżują plany rywalom? Dyskutuj


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje