Reklama

Reklama

Ajax Amsterdam otrzymał za Arkadiusz Milika 32 miliony euro

Ajax Amsterdam nie zamierzał ukrywać ile zarobił na Arkadiuszu Miliku, tylko poinformował o tym na... swojej oficjalnej stronie internetowej. Holendrzy otrzymają co najmniej 32 miliony euro.

W Polsce jest nie do pomyślenia, by informować o kwotach transferowych. Każdy klub pilnie strzeże wydawanych i zarobionych pieniędzy, a dziennikarze mogą podawać tylko nieoficjalne kwoty.

W tej sytuacji Ajax zaprezentował się jak klub nie z innej ligi, ale innego świata. Nie wypuścił nawet tzw. przecieku kontrolowanego, tylko podał kwotę na swojej oficjalnej stronie.

"Ajax i Napoli osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Arka Milika. Cena wynosi 32 mln EUR, ale może też wzrosnąć do 33 mln euro [wyższa kwota jest zależna od liczby występów - przyp. red.]" - napisał wicemistrz Holandii na swojej oficjalnej stronie.

- Arek spisał się u nas fantastycznie. Słowa uznania należą się naszemu działowi skautingu. Napoli jednak bardzo go chciało, Arek również zamierzał odejść, więc w końcu zgodziliśmy się na transfer. Okno transferowe jest otwarte jeszcze miesiąc, więc będziemy chcieli uzupełnić skład - mówi Marc Overmars, dyrektor sportowy Ajaksu.

Milik w Napoli został już przywitany przez kibiców, teraz będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie Napoli.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama