Reklama

Reklama

Adam Nawałka trenerem kadry? Piłkarze już wiedzą. "Wyciekły" też zarobki

Już wiadomo, kto zostanie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. A przynajmniej tak wynika z medialnych doniesień oraz wypowiedzi jednego z kadrowiczów. Maciej Rybus wyjawił, że zna nazwisko trenera. Nie zdradził, kto nim będzie, lecz trudno mieć wątpliwości, o kogo chodzi. Mówi się, że Cezary Kulesza i Adam Nawałka dograli już wszelkie szczegóły. Wyciekła nawet kwota miesięcznego wynagrodzenia nowego-starego selekcjonera.

Po rezygnacji Paula Sousy z prowadzenia piłkarskiej reprezentacji Polski rozpoczęła się saga wokół poszukiwania jego następcy. Według wieści przekazanych przez Polsat Sport, kapitan drużyny, Robert Lewandowski, i inni kluczowi piłkarze kadry mieli przekonywać prezesa PZPN, że najwłaściwszym kandydatem jest Adam Nawałka

Głos na temat wyboru selekcjonera Biało-Czerwonych zabrał Maciej Rybus. W rozmowie z przedstawicielem rosyjskich mediów jasno dał do zrozumienia, że sprawa jest już zamknięta, a kadrowicze wiedzą, kto został trenerem reprezentacji.

Reklama

Dodał coś jeszcze. Wyraził nadzieję, że takie przetasowania nie utrudnią piłkarzom przygotowań do baraży na mundial w Katarze.

CZYTAJ TAKŻE: ADAM NAWAŁKA O KROK OD KADRY? "SZTAB JEST JUŻ W BLOKACH"

Adam Nawałka - zarobki jako trenera reprezentacji Polski. "Wyciekła" kwota

Rybus co prawda nie zdradził nazwiska nowego selekcjonera, lecz - wedle licznych medialnych doniesień - jasnym jest, że zostanie nim Adam Nawałka, który ma spore doświadczenie w pracy z Lewandowskim i spółką. Prowadził ich w latach 2013-2018.

Cezary Kulesza i Adam Nawałka mieli spotkać się kilkukrotnie, a pod koniec zeszłego tygodnia dogadać wszelkie szczegóły związane z kontraktem. Według portalu sportowy24.pl były piłkarz m.in. Wisły Kraków początkowo miał żądać wpisania do umowy kwoty około 200 tysięcy złotych miesięcznie netto. Ostatecznie stanęło na 200 tys. zł, lecz brutto.

To byłoby sporo mniej w porównaniu do zarobków Paula Sousy w kadrze. Z informacji, do których niegdyś dotarł Roman Kołtoń, wynikało, że Portugalczyk mógł liczyć na 70 tysięcy euro, czyli ponad 300 tysięcy złotych miesięcznie.

CZYTAJ TAKŻE: MATEUSZ KLICH W TRANSMISJI LIVE: NAWAŁKA? NO TO K... CHYBA POGRANE

ZAUFANI LUDZIE NAWAŁKI. TAK WYGLĄDAŁBY JEGO SZTAB?
BYŁY KADROWICZ POMOŻE ADAMOWI NAWAŁCE? TO BYŁBY WIELKI POWRÓT

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama