Reklama

Reklama

Adam Nawałka prywatnie. Jacek Gmoch ujawnia: "Kobiety za nim szalały"

Wiele wskazuje na to, że niebawem Cezary Kulesza ogłosi Adama Nawałkę nowym-starym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Taki wybór pochwala m.in. Jacek Gmoch. To za jago czasu Nawałka debiutował w koszulce z orłem na piersi. Były piłkarz i trener kadry podzielił się wspomnieniami, nie tylko tymi związanymi ze sportową formą Nawałki. "Przystojniacha, nie mógł opędzić się od dziewczyn, które za nim szalały" - mówi. Przy okazji wbija szpilę... Sousie. Jego zdaniem Portugalczyk jest "człowiekiem z piasku".

Odkąd pod koniec zeszłego roku Paulo Sousa zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski w piłce nożnej na rzecz posady w brazylijskim Flamengo, ruszyła lawina spekulacji na temat możliwego przyszłego następcy Portugalczyka. Faworytem w walce o fotel selekcjonera niemal od początku był Adam Nawałka. Podkreślano, że w latach 2013-2018 prowadził kadrę i że świetnie zna wielu piłkarzy, którzy stanowią o sile Biało-Czerwonych. Co więcej, ma poparcie liderów zespołu - Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika.

Reklama

O tym, że to właśnie Nawałce Cezary Kulesza powierzy wakat, przekonany jest Mateusz Borek. Dziennikarz we wpisie w mediach społecznościowych zdążył już nawet powitać byłego piłkarza m.in. Wisły Kraków na stanowisku selekcjonera. "Najlepszy z możliwych wyborów. Zadanie jest piekielnie trudne. Ale nie takie rzeczy ogarnialiśmy z selekcjonerem Adamem" - napisał.

ADAM NAWAŁKA TRENEREM KADRY? PIŁKARZE JUŻ WIEDZĄ. "WYCIEKŁY" TEŻ ZAROBKI

Jacek Gmoch szczerze o Adamie Nawałce. Porównuje go do Paula Sousy

Pozytywnie o możliwości wyboru Nawałki na trenera Biało-Czerwonych wypowiada się także Jacek Gmoch. W rozmowie z "Faktem" przytacza konkretne argumenty, które mają przemawiać za kandydaturą Polaka.

Dodaje, że nowy-stary trener jest "gwarancją solidności i sumienności". Stawia go w opozycji do Sousy. Zdaniem byłego polskiego piłkarza i trenera Portugalczyk jest "człowiekiem z piasku". "Z przodu ładna fasada, frazesy o papieżu, a z tyłu dziurawa klepsydra, z której wysypuje się piasek" - ocenia.

JAKUB KWIATKOWSKI: ADAM NAWAŁKA PODJĄŁ RYZYKO

Adam Nawałka: Jakim był piłkarzem? Jacek Gmoch wyjaśnia

Gmoch zna Nawałkę od lat. To za jego kadencji - w 1977 roku - debiutował w reprezentacji Polski. Podczas swojego debiutanckiego spotkania przeciwko Węgrom zdobył nawet, jak się później okazało, swoją pierwszą i jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych. W 1978 roku został powołany na mistrzostwa świata w Argentynie. Wówczas rozegrał pięć meczów w pełnym wymiarze czasowym.

Jacek Gmoch wspomina Adama Nawałkę jako człowieka, który zawsze "wyróżniał się wielką kulturą osobistą". Był też "chyba najlepiej ubranym piłkarzem w jego reprezentacji" oraz obiektem westchnień wielu kobiet.

Były selekcjoner podkreśla, że dla Nawałki zawsze najważniejsze było dobro zespołu. Na boisku prezentował się nieźle technicznie, jego atutami były też szybkość, dobre czytanie gry i umiejętność prawidłowego ustawiania się. "Był prekursorem na pozycji defensywnego pomocnika" - zachwala byłego podopiecznego Gmoch. I zaznacza, jak ważnym był ogniwem.

KOLEJNY ZWROT AKCJI W SPRAWIE ADAMA NAWAŁKI 

ADAM NAWAŁKA O KROK OD KADRY? "SZTAB JEST JUŻ W BLOKACH"
BYŁY KADROWICZ POMOŻE ADAMOWI NAWAŁCE? TO BYŁBY WIELKI POWRÓT

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy