Reklama

Reklama

Adam Nawałka powołał kadrę na mecze z Danią i Armenią

27 piłkarzy znalazło się w kadrze Adama Nawałki na mecze reprezentacji Polski z Danią i Armenią w eliminacjach MŚ 2018. Nawałka lekko zaskoczył, powołał między innymi Łukasza Skorupskiego i Damiana Dąbrowskiego.

Polska zagra z Danią 8 października, a z Armenią trzy dni później. Oba mecze na PGE Narodowym w Warszawie.

Nawałka zdecydował się na powołanie, dawno nie oglądanego w reprezentacji, bramkarza Łukasza Skorupskiego z Empoli i pomocnika Damiana Dąbrowskiego z Cracovii, który ma szansę debiutu. Dąbrowski już przed Euro przymierzany był do kadry, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja.

W kadrze znów pojawi się Paweł Dawidowicz, a także Sławomir Peszko i Krzysztof Mączyński, którzy na wrześniowe mecze nie zdążyli z formą po kontuzjach.

Reklama

Z ekipy wypadł Bartosz Salamon, który nie gra regularnie we włoskim Cagliari.

- Po dłuższej przerwie wracamy na stadion PGE Narodowy. Przed nami bardzo ważne pojedynki w eliminacjach do mistrzostw świata. Inauguracja w Kazachstanie nie zakończyła się po naszej myśli. Tym większe znaczenie będą miały punkty, które są do zdobycia z Danią i Armenią. Po analizie i wyciągnięciu wniosków z jeszcze większą determinacją przystąpimy do kolejnych meczów. Tak, jak w poprzednich eliminacjach koncentrujemy się na najbliższym przeciwniku.

Podczas krótkiego zgrupowania w Warszawie czeka nas wytężona praca. Chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas i być w pełni gotowi do batalii z Duńczykami. Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami, obserwujemy ich grę w klubach i widzimy, że ich dyspozycja jest coraz lepsza. Jestem przekonany, że przyjadą na zgrupowanie odpowiednio zmotywowani i świadomi wagi tych meczów - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

Kadra na mecze z Danią i Armenią:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Tomasz Jodłowiec, Damian Dąbrowski, Krzysztof Mączyński, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Sławomir Peszko, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji MŚ!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL