Reklama

Reklama

Adam Nawałka: Nasze apetyty rosną w miarę jedzenia

Reprezentacja Polski zaczyna kolejny etap - eliminacje do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. - Chcemy awansować do MŚ - mówił na niedzielnej konferencji prasowej Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski. Pierwszy mecz Polacy zagrają z Kazachstanem, 4 września, o godz. 18.

Grupa E eliminacji mistrzostw świata 2018 - sprawdź!

Adam Nawałka:

* o mistrzostwach Europy we Francji:

- Mistrzostwa Europy za nami. Po powrocie dokonaliśmy szczegółowej analizy. Uważamy, ze były bardzo udane. W każdym aspekcie: organizacyjnym i szkoleniowym. Twardo stąpamy po ziemi i wiemy, że to nie szczyt naszych możliwości. Chcemy dalej iść drogą, którą obraliśmy w trakcie wcześniejszej pracy.

Reklama

* o celach na najbliższy czas:

- Chcemy awansować do MŚ. To nasz główny cel na najbliższy czas. Chcemy potwierdzić nasz skok i ustabilizować pozycję w gronie najlepszych zespołów na świecie. W dalszym ciągu widzę rezerwy. Utrzymaliśmy odpowiedni kierunek. Potwierdziliśmy to dobrym rezultatem podczas ME. Nasze apetyty rosną w miarę jedzenia. Wierzymy, że był to jeden z etapów, a następny krok zrobimy w el. MŚ. Oczekuję zawodników zdrowych i gotowych do nowych wyzwań. Rozpoczynamy nową batalię - pełni energii i entuzjazmu.

* o tym, czy żałuje spotkania z Portugalią na ME:

- Portugalia? ME były bardzo udane. A mecz z nimi był jednym z naszych lepszych. Wszyscy by chcieli, żebyśmy zdobyli ME, a potem MŚ, ale powoli, spokojnie.

* o problemach przed el. MŚ:

- Dobry wynik na ME niesie za sobą to, że inne drużyny będą do nas inaczej podchodzić. Pierwszy mecz jest ważny ze względu na specyfikę miejsca. Mamy jednak doświadczenie z poprzednich eliminacji. Staraliśmy się przygotować taki plan, by drużyna była bardzo dobrze przygotowana, szczególnie pod względem motorycznym.

* o pierwszym meczu w el. MŚ:

- Jestem pewien, że piłkarze będą odpowiednio przygotowani pod względem mentalnym. Potwierdzili to w trakcie ME. Ta świadomość jest bardzo duża. To oni stanowią o sile drużyny. Dlatego też wyznaczam takie cele. Wierzę w to, że nastawienie będzie odpowiednie. Za wzór służy pierwszy mecz ME. Teraz chcemy to powtórzyć.

* o stylu gry:

- Chcemy grać skutecznie pod względem gry defensywnej. Organizacja jest bardzo ważna. Duży krok zrobiliśmy podczas ME. Chcemy grać futbol ofensywny, strzelać gole. Myślę, że tak będzie to wyglądało. 

W eliminacjach do mistrzostw świata Polacy, poza Kazachstanem, zmierzą się z Armenią, Czarnogórą, Danią i Rumunią.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL