Reklama

Reklama

Real - FC Barcelona. #MismaPasion tuż przed El Clasico. To ważna reakcja na chamstwo

Piłkarze Realu Madryt i Barcelony przed rozpoczęciem El Clasico pozowali do zdjęć z hasłem #MismaPasion. Akcja, która łączy kluby i sportowców na całym świecie, to sprzeciw wobec szowinizmowi i obrażaniu kobiet w sporcie. Wszystko zaczęło się od bramkarki Realu Madryt.

Gdy Real Madryt pokonał Liverpool FC w Lidze Mistrzów, bramkarka kobiecej drużyny Realu Maria Isabel Rodriguez, znana jako Misa, wrzuciła na Twittera wpis, który najpierw wywołał wiele haniebnych reakcji, a potem przyczynił się do niespodziewanej akcji. Tweet był prosty. Zawierał dwa zdjęcia osób w podobnej pozie - Misy celebrującej zwycięstwo swojego zespołu oraz Marco Asensio cieszącego się z gola z Liverpoolem. Komentarz do nich był krótki - "Misma Pasion", czyli "Ta sama pasja" plus oznaczenie profili Realu Madryt na Twitterze. 


W odpowiedziach na ten wpis zaroiło się od chamskich, szowinistycznych i obraźliwych tekstów, w dużej części o podłożu seksualnym. By nie cytować tego ścieku, ograniczmy się do stwierdzenia, że sugerowały one chęć zbliżenia się przez Misy do Marco Asensio. Misa, przytłoczona chamstwem internautów, usunęła swój wpis. 

Reklama

Real - FC Barcelona. MismaPasion nie tylko dla Misy

I wtedy zareagował sam Marco Asensio, początkując wsparcie dla Misy rosnące jak kula śnieżna. Marco Asensio zacytował hasło Misy "Misma Pasion" ("Ta sama pasja"), a od siebie dorzucił: "Nikt i nic nie będzie ci bronił mówić tego, co myślisz".

Hasło "Misma Pasion" szybko przerodziło się w hasztag #MismaPasion, pod którym swoje wsparcie dla Misy - zestawem dwóch podobnych zdjęć damskich i męskich - zaczęli okazywać nie tylko zawodnicy Realu Madryt (Marcelo, Casemiro, Vinicius, Raphael Varane, Lucas, Dani Carvajal), ale piłkarze, kluby i reprezentacje z całego świata (FC Barcelona, Chelsea, Tottenham, Eintracht Frankfurt, Benfica, Śląsk Wrocław). Do akcji dołączył się też PZPN na profilu Łączy nas Piłka.

Akcja znalazła się też na okładce dziennika "Marca", a stopniowo zaczęły ją zauważać media na całym świecie. W końcu, tuż przed El Clasico, piłkarze Realu i Barcelony pozowali z tym hasłem do zdjęć drużynowych.

Real - FC Barcelona - zobacz gole i transmisję w Eleven Sports

Transmisję na żywo z meczu Real Madryt - FC Barcelona prowadzi Eleven Sports. Wideo z golami z El Clasico można obejrzeć też tuż po zdobyciu bramek na profilu Eleven na Twitterze.


Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL