Reklama

Reklama

Złota Piłka. Argentyński dziennikarz pominął Roberta Lewandowskiego w głosowaniu

Dziennikarz z Argentyny, Quique Wolff zdradził, jak rozłożyły się jego głosy w plebiscycie Złotej Piłki. Rodak triumfatora, Lionela Messiego... zupełnie pominął Roberta Lewandowskiego.

Choć od gali, podczas której poznaliśmy zwycięzcę minęło już sporo czasu, wciąż nie została opublikowana informacja, jak głosowali dziennikarze w poszczególnych krajach. Póki co można liczyć jedynie na tych, którzy z własnej woli zdradzili, komu przyznali cenne punkty.

Dziennikarz z Argentyny nie głosował na Lewandowskiego

Jednym z tych, który ujawnił, jak rozłożył głosy był Quique Wolff z Argentyny. Rutynowany dziennikarz wyznał "La Nacion", że na pierwszej pozycji umieścił Messiego. Drugi w jego typowaniu był Karim Benzema, trzeci - Cristiano Ronaldo. Dwa kolejne miejsca zajęli Neymar i Pedri. 

Wolff kompletnie pominął tym samym Lewandowskiego, co wydaje się wręcz trudne do zrozumienia. Strzeleckie popisy Polaka budzą przecież zachwyt świata, a niemieckie media sam fakt, że zajął on "dopiero" drugie miejsce (stracił do Messiego 33 punkty) określają mianem skandalu.

TC

Reklama

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama