Reklama

Reklama

Pierre Menes: System głosowania w plebiscycie Złotej Piłki jest przestarzały

Choć od gali, podczas której poznaliśmy zdobywcę Złotej Piłki za rok 2021 minęło już sporo czasu, kontrowersje wokół zdobywcy trofeum wciąż pozostają żywe. Francuski dziennikarz, Pierre Menes jest zdania, że zasady głosowania są przestarzałe i wymagają zmian.

Po siódmą w karierze Złotą Piłkę sięgnął Lionel Messi, który pokonał Roberta Lewandowskiego o 33 punkty. Takie rozstrzygnięcie wielu uznało za niesprawiedliwe, a niemieckie media wprost określiły je mianem skandalu.

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

W gronie tych, którzy nie potrafią zrozumieć wyników plebiscytu jest też Menes - uznany we Francji dziennikarz, który na koncie ma współpracę m.in. z "Canal+". Ekspert, którego na Twitterze obserwuje ponad dwa miliony osób swoimi przemyśleniami podzielił się za pośrednictwem własnej strony internetowej.

Reklama

Menes o zasadach w plebiscycie Złotej Piłki

Jak zauważył, przed finałem głosowania mieliśmy do czynienia z dużą medialną kampanią Karima Benzemy. Podobne mieli inni, główni kandydaci poza... Messim, który wygrał.

Więcej uwagi poświęcił on jednak zasadom głosowania, które mocno skrytykował. - System jest przestarzały. To że głos Anglika ma taką samą wartośc, jak eksperta z Kajmanów nie ma sensu. Myślę, że potrzebna jest gruntowna zmiana przepisów. Ostatni raz plebiscyt zakończył się bez kontrowersji, gdy głosowali wyłącznie dziennikarze z Europy - stwierdził.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama