Reklama

Reklama

Jerome Boateng: Żal mi Roberta Lewandowskiego

Choć od gali, podczas której poznaliśmy zdobywcę Złotej Piłki minęło już sporo czasu, przyznanie trofeum Lionelowi Messiemu wciąż budzi kontrowersje. Zdaniem wielu takie rozstrzygnięcie jest krzywdzące dla Roberta Lewandowskiego. Byłego kolegę z Bayernu Monachium w obronę wziął występujący obecnie w Olympique Lyon Jerome Boateng.

"Lewy" zdobył w plebiscycie o 33 punkty mniej, niż Argentyńczyk. Tuż po ogłoszeniu wyników media rozgrzały się do czerwoności, a niemiecki "Bild" pisał nawet wprost o skandalu.

Kilka dni po poniedziałkowej gali głos w sprawie zabrał Jerome Boateng, który po zakończeniu poprzedniego sezonu zakończył przygodę z Bayernem i przeniósł się do Francji.

Jerome Boateng o Złotej Piłce

- Żal mi Roberta Lewandowskiego. Zdecydowanie zasłużył na Złotą Piłkę. Przypomina mi się rok 2013, kiedy Franck Ribery także nie zdobył trofeum - mówił obrońca.

- Co jeszcze mógł zrobić "Lewy"? Strzelić bramkę z połowy boiska - ironizował.

Boateng przyznał jednak, że doskonale zna polskiego napastnika i jest pewien, że ta porażka będzie dla niego wyłącznie dodatkową motywacją. - Jego statystyki są niesamowite - podkreślił.

Reklama

TC

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy