Reklama

Reklama

Złota Piłka. Zlatan Ibrahimović o Robercie Lewandowskim: "Zasłużył na Złotą Piłkę"

Zlatan Ibrahimović przyznanie Złotej Piłki Lionelowi Messiemu. Szwed przyznał, że w tym roku stawiał na Roberta Lewandowskiego. – Leo żyje dla piłki nożnej, ale w tym roku to Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę – powiedział Szwed, w wywiadzie dla „Corriere della Serra”.

W poniedziałek Lionel Messi otrzymał siódmy raz w karierze wygrał plebiscyt "France Football" i otrzymał Złotą Piłkę. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce.

Taki werdykt wywołał sporo kontrowersji. Sporo osób w środowisku piłkarskim się z nim nie zgadza i widzi "Lewego" na pierwszym miejscu. W tym gronie jest Zlatan Ibrahimović.

W wywiadzie z "Corriere della Serra" napastnik Milanu ocenił swoje relacje z Messim. Stwierdził, że bardzo ceni Argentyńczyka, ale na Złotą Piłkę zasłużył Polak.

- Messi i Ronaldo są bardzo dobrymi zawodnikami. Wybieram jednak Messiego, bo graliśmy razem - powiedział Szwed.

Reklama

- Mamy relacje stricte zawodowe, jak dwóch profesjonalistów. Leo żyje dla piłki nożnej, ale w tym roku to Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę - dodał "Ibra".

Lionel Messi komplementuje Roberta Lewandowskiego

Co ciekawe, po otrzymaniu nagrody, Messi też doceniał "Lewego". Przyznał, że Polak powinien zdobyć Złotą Piłkę w zeszłym roku, ale wtedy nagrody nie przyznawano.

- Robert, powinieneś był wygrać w zeszłym roku. Nie wygrałeś tylko przez pandemię - powiedział Argentyńczyk.

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL