Reklama

Reklama

Złota Piłka. Robert Lewandowski laureatem. Za i przeciw według „L’Equipe”

„Leo Messi, Karim Benzema i Robert Lewandowski trzej faworyci Złotej Piłki” – pisze w komentarzu redakcyjnym francuski dziennik „L’Equipe”, który należy do tej samej grupy medialnej co patron plebiscytu magazyn „France Football”. Jak gazeta widzi szansę kapitana reprezentacji Polski?

Mimo licznych spekulacji, wciąż nie ma pewności, kto zdobędzie prestiżową nagrodę. Wszystkiego dowiemy się w poniedziałek wieczorem podczas uroczystej gali w paryskim Théâtre du Châtalet.

Powinien otrzymać Złotą Piłkę w 2020 roku

"Wszyscy o tym wiedzą, że Polak powinien otrzymać Złotą Piłkę 2020. Anulowanie sezonu z powodu pandemii i niekompletnego sezonu przeszkodziło mu przełamać monopol duetu Messi - Ronaldo i to Modrić pozostaje jedynym, który - w 2018 roku - naruszył ten układ.

Przeciw Lewandowskiemu przemawia to, że został wyeliminowany z Ligi Mistrzów, z drużyna dominującą, którą był Bayern, choć wtedy kiedy akurat go nie było i za to, że odpadł w pierwszej rundzie Euro, z Polską, z drużyną zdominowaną, dla której strzelił jednak trzy gole" - można wyczytać we francuskiej gazecie.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Oni nie głosowali na Roberta Lewandowskiego

Gdyby głosowała tylko Europa, Messi poległby wraz z Barceloną

Kto będzie zwycięzcą plebiscytu? "Nic nie wiemy o zwycięzcy. Sprawa jest utrzymywana w tajemnicy, przyjemnie jest nie wiedzieć. (...). Umożliwia to kontynuowanie debaty do ostatniej sekundy i zastanowienie się nad wynikami światowego głosowania po roku, który nie przyniósł naturalnego faworyta".

L"Equipe podaje jednak nazwiska trzech wyróżniających się piłkarzy. Pisze o nich i rozważa ich szansę, podając nazwiska w kolejności alfabetycznej.

Na początek analizuje grę Karima Benzemę, który zachwycał w Realu Madryt, a po powrocie do reprezentacji Francji wygrał z nią Ligę Narodów i jest jej czołowym piłkarzem.

Potem zastanawia się nad Leo Messim. "Jego początek w Paryżu mało mu pomógł" - zauważa, ale z reprezentacją Argentyny sięgnął po Copa America, pierwszy tytuł dla tej drużyny od 28 lat. "Gdyby głosowała tylko Europa, to zmierzch Barcy zabrałby go ze sobą. Ale Złotą Piłkę daje świat" - analizuje francuski dziennik. Zdaniem "L’Equipe" nie ma więc naturalnego faworyta plebiscytu.

ok

Kto zdobędzie "Złotą piłkę" - SPRAWDŹ!

Lewandowski czy Messi - komu należy się "Złota Piłka"?

Lewandowski czy Messi? Wszystko, co musisz wiedzieć o Złotej Piłce 2021!

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama