Reklama

Reklama

Złota Piłka jednak dla "Lewego"? Sensacyjne słowa szefa "France Football"

Pascal Ferre - redaktor naczelny "France Football" - przekazał sensacyjną wiadomość w sprawie Roberta Lewandowskiego. Z jego wypowiedzi dla portalu Sport1.de wynika, że Polak wciąż ma szansę, by otrzymać Złotą Piłkę za rok 2020.

Podczas tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki Robert Lewandowski znalazł się w gronie ścisłych faworytów do zwycięstwa. Niestety, Polak ostatecznie musiał uznać wyższość Leo Messiego, który siódmy raz w karierze wygrał prestiżową nagrodę dla najlepszego piłkarza świata.

"Lewy" był niemal pewien zwycięstwa przed rokiem, gdy miał na koncie triumf w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Wtedy jednak plebiscyt odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

Niesamowite doniesienia. Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę za 2020 rok?

Pojawiły się więc głosy, by w tym roku przyznać Polakowi zaległą nagrodę. I choć redakcja "France Football" początkowo kategorycznie odrzucała ten pomysł, ostatnie wypowiedzi redaktora naczelnego francuskiego pisma Pascala Ferre'a sugerują, że sytuacja nieco się zmieniła.

Reklama

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

O ewentualne przyznanie Lewandowskiemu Złotej Piłki za 2020 rok zapytał Ferre'a portal Sport1.de.

- Myślę, że nie musimy podejmować decyzji bardzo szybko. Możemy o tym pomyśleć, a jednocześnie szanować historię Złotej Piłki, która opiera się na wyborach - stwierdził Ferre.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama