Reklama

Reklama

Robert Lewandowski pięknie podziękował za Napastnika Roku. "Najważniejsza jest miłość"

Robert Lewandowski odebrał w Paryżu nowo utworzoną nagrodę dla Napastnika Roku. To część wielkiej gali przyznania głównej nagrody - Złotej Piłki, o którą też się ubiegał. Robert Lewandowski dziękując, mówił pięknie o miłości.

- Jestem dumny, że stoję tutaj po dwóch trudnych latach pandemii - powiedział Robert Lewandowski po angielsku, odbierając nagrodę dla Napastnika Roku. Powołano ją do życia po raz pierwszy i Polak z Bayernu Monachium jest pierwszym laureatem. Jak dodał Napastnik Roku 2021: - Ta nagroda i wszystko co robię zobowiązują mnie do oddania szacunku moim trenerom i kolegom z zespołu. Napastnik jest częścią zespołu i strzela wtedy, gdy ten zespół działa. On w całości pracuje, bym ja mógł strzelić.

Złota Piłka 2021. Robert Lewandowski został Napastnikiem Roku

W swych podziękowaniach Robert Lewandowski mówił sporo o miłości. - Ona jest najważniejsza. Dzięki niej czuję wsparcie - mówił i pod kątem miłości wymienił nie tylko swoją obecną na gali żonę Annę Lewandowską, mamę, rodzinę i bliskich, ale również kibiców. - Z nimi dzielę miłość do futbolu i oni sprawiają, że ta gra jest tak specjalna. Kocham każdego gola, którego strzelam w obecności kibiców i dla nich - podkreślał kapitan reprezentacji Polski.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Złota Piłka - wyniki i wszyscy laureaci w historii plebiscytu "France Football"

W rozmowie z TVP, w kuluarach gali "France Football, Robert Lewandowski dodał: - Przyjechałem tu dobrze się bawić i doceniam, że tu jestem. To dla nas piłkarzy świetna odskocznia i okazja do spotkania się z takimi osobistościami, przy których mogę siedzieć. Nie mamy na co dzień czasu, by się spotkać i porozmawiać. - Plebiscyty są tylko dodatkiem, najważniejsze są trofea zdobywane z drużyną. Doceniam to, co zrobiłem, a zrobiłem wszystko - dodał Robert Lewandowski.

WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O ZŁOTEJ PIŁCE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama