Reklama

Reklama

Messi prowadzi w ankiecie Francuzów. Wpadka ze zdjęciem Lewandowskiego

Leo Messi powinien otrzymać Złotą Piłkę 2021 dla najlepszego piłkarza świata - wynika z głosowania internautów na stronie francuskiego dziennika "L'Equipe". Ankieta była promowana m.in. przez oficjalne profile nagrody "France Football" w mediach społecznościowych. Problem w tym, że zaraz po jej uruchomieniu, obok imienia i nazwiska Roberta Lewandowskiego znajdowało się zdjęcie innego piłkarza. Gala "France Football" z wręczeniem Złotej Piłki w poniedziałek wieczorem, od godz. 20.45 program Interia Sport - gramy dalej!

Złota Piłka 2021 zostanie wręczona w poniedziałkowy wieczór podczas gali "France Football" w Theatre du Chatelet. Według plotek, nieoficjalnych informacji, rzekomych przecieków i notowań bukmacherów - szansę na Ballon d'Or 2021 mają tylko Robert Lewandowski i Leo Messi. Sam Argentyńczyk nie zagłosowałby na pierwszym miejscu ani na siebie, ani na Polaka.

Reklama


Złota Piłka 2021. Pomylone zdjęcie Roberta Lewandowskiego

W ankiecie Interia Sport, w której zostało oddanych prawie 15 tys. głosów, miażdżąca większość (74 proc.) wskazała na Roberta Lewandowskiego jako piłkarza, który powinien dostać Złotą Piłkę 2021. W sobotnie popołudnie ankietę na swojej stronie internetowej - przy współpracy z jednym z bukmacherów - uruchomił również słynny francuski dziennik "L'Equipe". Link do głosowania dla internautów został wypromowany m.in. na obserwowanym przez milion użytkowników oficjalnym profilu "France Football" na Twitterze, który w ostatnich dniach przyjął nazwę "Ballon d'Or #ballondor". 

Po przejściu na stronę możemy głosować kolejno na najlepszego piłkarza świata (Złota Piłka 2021), najlepszą piłkarkę świata (Ballon d'Or feminin), najlepszego bramkarza świata (nagroda Lwa Jaszyna) i najlepszego młodego piłkarza świata (Trofeum Kopy). W początkowym okresie działania głosowania, przy nazwisku Roberta Lewandowskiego, błędnie widniał wizerunek... Argentyńczyka Lautaro Martineza. 

Błąd z czasem został poprawiony.

Leo Messi ze Złotą Piłką 2021 wg ankiety "L'Equipe"

Wyniki ankiety "L'Equipe" po ponad dobie głosowania:

  • Złota Piłka 2021 piłkarzy - Leo Messi - 35,5 proc. głosów,
  • Złota Piłka 2021 piłkarek - Lieke Martens - 16,8 proc.,
  • Trofeum Jaszyna - Édouard Mendy - 25,2 proc.,
  • Trofeum Kopy - Pedri - 54,5 proc.

Lewandowski czy Messi? Wszystko, co musisz wiedzieć o Złotej Piłce 2021! 

Złota Piłka 2021. Kiedy gala? Gdzie oglądać? Transmisja i program "na żywo"

Wręczenie Złotej Piłki 2021 nastąpi w poniedziałek wieczorem. Transmisja w TVP Sport. Od godz. 20.45 program Interia Sport - gramy dalej!

BN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama