Reklama

Reklama

Leo Messi do Roberta Lewandowskiego: "Powinieneś wygrać w zeszłym roku"

Argentyńczyk Leo Messi zdobył Złotą Piłkę w 2021 roku, po czym przy odbiorze nagrody powiedział do Roberta Lewandowskiego, który był drugi: - Robert, powinieneś był wygrać w zeszłym roku. Nie wygrałeś tylko przez pandemię.

Zeszłoroczna ceremonia przyznania Złotej Piłki, prestiżowej nagrody "France Football", została odwołana, a wtedy Robert Lewandowski był  faworytem. Jak powiedział podczas gali w rozmowie z TVP duński piłkarz Simon Kjaer: -  Czy Lewandowski był lepszy od Messiego? Gdybyś pytał o zeszły rok, to na 100 procent. W tym roku - mam wątpliwości.

Jurorzy nie mieli - Argentyńczyk uzyskał 613 głosów, a Polak - 580. 

- Niesamowite znów być tutaj - przyznał Leo Messi podczas odbioru nagrody i od razu zaznaczył: - Niedawno nie było wiadomo, co się ze mną stanie. Mogłem zakończyć karierę, a jednak nadal mam chęć na grę i nowe wyzwania. Cały czas żyję futbolem. Jestem w Paryżu szczęśliwy, a do tej nagrody przyczynili się moi koledzy z Barcelony, Paryża i reprezentacji Argentyny.

Złota Piłka. Messi wygrał dzięki Copa America

Reklama

Leo Messi nie ukrywał, że walnie przyczyniło się do tej nagrody zdobycie przez Argentynę Copa America. - Zawsze czułem, że mi czegoś brakuje. Teraz tak nie myślę, teraz wygrałem z Argentyną turniej Copa America. To dla wszystkich Argentyńczyków, dla całego narodu.

I zwrócił się do drugiego w stawce Roberta Lewandowskiego: - Robert, powinieneś był wygrać w zeszłym roku. Nie wygrałeś tylko przez pandemię.

Dla Leo Messiego to siódma Złota Piłka w historii. Robert Lewandowski nie ma żadnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama