Reklama

Reklama

Julian Nagelsmann: Robert Lewandowski musi zdobyć Złotą Piłkę

Już w poniedziałek poznamy zdobywcę Złotej Piłki. Według Juliana Nagelsmanna trofeum to należy się jego podopiecznemu, Robertowi Lewandowskiemu. Szkoleniowiec swoimi przemyśleniami podzielił się w wywiadzie dla "Viaplay", wyemitowanym przed meczem z Arminią Bielefeld.

Eksperci wciąż spierają się, czy na Złotą Piłkę bardziej zasłużył "Lewy", czy Lionel Messi. Za naszą zachodnią granicą nikt nie ma jednak większych wątpliwości - trofeum powinno powędrować do Polaka. Takiego zdania jest między innymi Julian Nagelsmann. 

Julian Nagelsmann o Złotej Piłce dla Roberta Lewandowskiego


- Musi zdobyć Złotą Piłkę. Jest najlepszym napastnikiem świata - ocenił szkoleniowiec dodając, że obok piekielnej skuteczności, nasz rodak potrafi też znakomicie pracować w defensywie. 

- Myślę, że w tym sezonie zrobił ogromny postęp w szukaniu pozycji. Zwłaszcza, gdy nie wejdzie dobrze w mecz - dodawał. Jak podkreślił, ma nadzieję, że "strzeli jeszcze dużo goli".

Gala, podczas której ogłoszony zostanie zdobywca Złotej Piłki odbędzie się już w poniedziałek, 29 listopada w Paryżu. Wiadomo, że Lewandowski pojawi się w stolicy Francji.

TC

Reklama

Kto zdobędzie "Złotą piłkę" - SPRAWDŹ!

Lewandowski czy Messi - komu należy się "Złota Piłka"?   


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama