Reklama

Reklama

​Dlaczego Robert Lewandowski powinien dostać Złotą Piłkę? [5 POWODÓW]

Podobno bije się o nią dwóch: Lionel Messi i Robert Lewandowski, choć zamieszać może jeszcze Karin Benzema. Kto więc powinien otrzymać Złotą Piłkę 2021 i dlaczego jest to Polak? Oto pięć powodów.

CZYTAJ TEŻ: Dlaczego Robert Lewandowski może nie dostać Złotej Piłki? 

Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę 2021. Powód 1: Siła Złotego Buta

Skoro dostajesz Złotego Buta, to znaczy, że jesteś najskuteczniejszym piłkarzem na świecie. Co prawda najskuteczniejszy nie zawsze znaczy najlepszy, ale w przypadku Lewandowskiego właśnie tak było. Dowód? Strzelając seryjnie bramki w trudnej Bundeslidze, Lewandowski zrobił coś, co nie udało się nikomu od początku tych rozgrywek - zdobył aż 41 bramek, bijąc tym samym rekord legendarnego Gerda Muellera. Tymczasem w poprzednim sezonie Lionel Messi miał 36 trafień, a Karim Benzema  - 23.

Reklama

Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę 2021. Powód 2: Siła klubu

Poziomu reprezentacji Argentyny (Lionel Messi) czy Francji (Karim Benzema) nie da się porównać z siłą przeciętniaka, jakim jest Polska. Można za to zestawić siłę odpowiednio: Barcelony, PSG, Realu Madryt i Bayernu Monachium. I co wyjdzie? Że w 2021 r. Messi w klubie zdobył tylko Copa del Rey, Benzema nie zdobył nic, a Lewandowski wygrał Bundesligę, Superpuchar Niemiec oraz Klubowe Mistrzostwa Świata.

Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę 2021. Powód 3: Siła liczb

Robert Lewandowski w 2021 r. zdobył najwięcej bramek z zawodników grających w liczących się ligach świata. Do siatki trafił 62 razy, podczas gdy Messi strzelił "tylko" 40 goli, a Benzema - 41. Przepaść.

Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę 2021. Powód 4: Siła systematyczności

W 2021 r. w Bundeslidze Lewandowski zaliczył góra dwa mecze z rzędu bez gola, a łącznie do siatki nie trafił tylko w 3 z 28 spotkań ligowych, w których wystąpił w 2021 r. Tymczasem Messi w tym sezonie Ligue 1 gola dla PSG jeszcze nie zdobył (!). Częściowo nie ze swojej winy (z powodu zaległości treningowych i kontuzji opuścił siedem spotkań), ale częściowo też przez brak skuteczności. Jakby nie było - przyznanie Złotej Piłki zawodnikowi, który w tym sezonie w lidze jeszcze nie trafił, byłoby co najmniej dziwne. A Benzema? W rozgrywkach 2021/2022 jego dorobek prezentuje się okazale (10 goli w 11 meczach), choć to dalej gorzej niż Lewandowski. Do tego w pierwszej połowie 2021 r. Francuz też był mniej systematyczny od Polaka (zdarzyły mu się trzy mecze ligowe z rzędu bez gola).

Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę 2021. Powód 5: Siła sprawiedliwości

Robert Lewandowski był bezsprzecznie najlepszym piłkarzem 2020 r., ale z powodu pandemii koronawirusa Złotej Piłki nie przyznano. I to było nie fair, bardzo nie fair. Co prawda poprzedni rok był trudny, niesprawiedliwy i często uzależniony od losu, ale tak samo trudne, niesprawiedliwe i uzależnione od losu są kontuzje. Tylko czy z ich powodu ktoś odwołuje Złotą Piłkę? Nie, mimo że na kontuzję zawodnik też nie ma większego wpływu, podobnie jak na pandemię koronawirusa. Dlatego mam wrażenie, że część z głosujących będzie o tym pamiętała i odda głos na piłkarza, który Złotą Piłkę powinien dostać już przed rokiem.

Piotr Jawor


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama