Reklama

Reklama

"Bild" grzmi: Skandal na gali Złotej Piłki! Lewandowski dopiero drugi

Robert Lewandowski został uznany za najlepszego napastnika 2021 roku, lecz najbardziej prestiżowa nagroda - Złota Piłka - powędrowała do Lionela Messiego. Według dziennikarzy niemieckiego "Bilda" takie rozstrzygnięcie to niemały skandal. Ich zdaniem nagroda powinna trafić do piłkarza reprezentacji Polski i Bayernu Monachium. Zdają się być rozczarowani i wściekli.

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza magazynu "France Football". Siódmą w karierze Złotą Piłkę odebrał Lionel Messi. Ze sceny dziękował rodzinie, a przy okazji odniósł się też do... piłkarza reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.

Podobnego zdania był Simon Kjaer. "Czy Lewandowski był lepszy od Messiego? Gdybyś pytał o zeszły rok, to na 100 procent. W tym roku mam wątpliwości" - wyjaśnił w rozmowie z TVP.

Reklama


"Bild" ostro o wynikach plebiscytu Złotej Piłki. "Skandal"

"Lewy" odebrał swego rodzaju "nagrodę pocieszenia". Zgarnął tytuł najlepszego napastnika mijającego roku. "Ta nagroda i wszystko co robię zobowiązują mnie do oddania szacunku moim trenerom i kolegom z zespołu. Napastnik jest częścią zespołu i strzela wtedy, gdy ten zespół działa. On w całości pracuje, bym ja mógł strzelić" - zadeklarował i dodał, że dla niego najważniejsze w życiu są rodzina i miłość.

Ogromnego oburzenia wynikiem głosowania na Złotą Piłkę nie kryją dziennikarze niemieckiego "Bilda". "To skandal! Lewandowski dopiero drugi" - piszą. Podkreślają, że Messi zdobył 33 głosy więcej od Lewandowskiego. Nie jest to miażdżąca przewaga, ale wystarczyła, by sięgnąć po prestiżową statuetkę.

ANNA LEWANDOWSKA OPUBLIKOWAŁA WPIS PO GALI ZŁOTEJ PIŁKI. CHWYTA ZA SERCE 

ROBERT LEWANDOWSKI NAJLEPSZYM POLAKIEM W HISTORII ZŁOTEJ PIŁKI! SIÓDMY TRIUMF LEO MESSIEGO

ROBERT LEWANDOWSKI Z NAGRODĄ DLA NAJLEPSZEGO NAPASTNIKA. INTERNAUCI ŻARTUJĄ: "ZŁOTY ANDRUT"

KP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama