Reklama

Reklama

Argentyńskie media porównują Lewandowskiego do legendy. "Nigdy nie zdobędzie Złotej Piłki"

W argentyńskich mediach przyznanie Leo Messiemu siódmej w jego karierze Złotej Piłki nie zostało przyjęte z tak wielką radością, jak można by się tego spodziewać. Nie brakuje głosów zrozumienia na rozczarowanie płynące z "obozu" Roberta Lewandowskiego.

Wyniki plebiscytu z 2021 roku "La Nacion" porównuj z sytuacją z 2010 roku. Wówczas również zwyciężył Leo Messi, ale także po kontrowersyjnym werdykcie na swoją korzyść w "walce" z klubowymi kolegami Andresem Iniestą i Xavim.

Cała trójka grała razem w Barcelonie i współdzieliła klubowe sukcesy. Na kanwie reprezentacyjnej więcej zdobyli obaj Hiszpanie, którzy na mundialu w 2010 roku sięgnęli po mistrzostwo świata. Mimo to nagrodę przyznano Argentyńczykowi.

Złota Piłka. Robert Lewandowski jak Andres Iniesta

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!

Reklama

Także dziennik-portal "Ole" doszukuje się analogii w tych rocznikach i porównuje Roberta Lewandowskiego do najbardziej pokrzywdzonego w tamtej chwili Iniesty. "Nigdy później nie zdobył już Złotej Piłki i Lewandowski prawdopodobnie też już tego nie zrobi" - napisano.

"Organizatorzy niczego się nie nauczyli. Messi jest piłkarzem wszech czasów, ale czy był najlepszy w 2021 roku? Nie, w światowym ujęciu znajdą się piłkarze lepiej pasujący do tego pojęcia, na czele z Lewandowskim" - dodano w "La Nacion".

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama