Wybory prezesa PZPN

Wybory w PZPN. Wojciechowski przedstawia namiastki programu i atakuje Bońka

Józef Wojciechowski rozpoczyna wyborczą ofensywę. Biznesmen z Warszawy przedstawił zalążek programu, w którym obiecuje inwestycje i atakuje Zbigniewa Bońka. Wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędą się 28 października.

Długo wydawało się, że Zbigniew Boniek nie będzie miał kontrkandydata i w cuglach wygra wybory na kolejną kadencję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nieoczekiwanie, w ostatniej chwili, jego rywalem o najważniejszy stołek w polskiej piłce stał się Józef Wojciechowski, biznesmen, były prezes Polonii Warszawa.

Reklama

Wojciechowski, gdy sprzedawał Polonię Warszawa Ireneuszowi Królowi, za którego rządów klub upadł, chciał definitywnie odejść z polskiej piłki. Wówczas także wydał oświadczenie, a pisał w nim m.in. "Dziś wiem, że nie potrafię działać w polskim środowisku sportowym, ponieważ głęboko nie zgadzam się z rządzącymi nim zasadami, tak różnymi od tych panujących w biznesie. (...) Nie potrafię tego zrozumieć i również dlatego nie widzę dla siebie miejsca w polskiej piłce nożnej."

Wojciechowski zapowiedział powrót, ale do tej pory nie przedstawił programu wyborczego. W piątek rozesłał za to oświadczenie, które można potraktować jako zalążek programu.

Agresywnie atakuje w nim Zbigniewa Bońka. Przytacza fakty, które do tej pory nie były szerzej znane. Nie wiadomo, jak na te oskarżenia, które idą dość daleko, zareaguje urzędujący prezes PZPN.

Oto najważniejsze tezy z oświadczenia Wojciechowskiego:

- Boniek wykorzystuje sukcesy PZPN, by przykryć prawdziwe problemy polskiej piłki,

- Boniek winny jest upadkowi zasłużonych polskich klubów,

- PZPN winny jest wycofaniu się z rozgrywek I ligi Dolcanu Ząbki, który liczył na pożyczkę od PZPN w wysokości 300 tys. zł,

- w czasach prezesury Bońka w Widzewie Łódź, w klubie tym dochodziło do korupcyjnych działań,

- race, które zostały użyte przez kibiców podczas finału Pucharu Polski, zostały przewiezione akredytowanym samochodem PZPN,

- PZPN za kadencji Wojciechowskiego ma zainwestować w polską piłkę ponad 500 mln zł, a jeśli trzeba będzie, biznesmen wyłoży też prywatne pieniądze,

- Wojciechowski chce zainwestować w infrastrukturę treningową oraz akademie piłkarskie,

- Polska zajmuje 14. miejsce w Europie pod względem liczby trenerów,

- Polska zajmuje odległe miejsce pod względem liczby klubów piłkarskich.

Pełna treść oświadczenia Wojciechowskiego na kolejnej stronie.

Dowiedz się więcej na temat: Józef Wojciechowski | Zbigniew Boniek | wybory prezesa PZPN