Reklama

Reklama

Kapitalna wiadomość dla Rafała Majki! Jest oficjalne ogłoszenie

Rafał Majka z powodu kontuzji przedwcześnie zakończył swój udział w Tour de France. Uraz zablokował także możliwość jego startu w Tour de Pologne. W piątek pojawiły się jednak wieści, które z pewnością poprawią "Zgredowi" humor - jego kontrakt z ekipą UAE Team Emirates został przedłużony.

Polak, znakomity specjalista od jazdy w górach w zespole z Bliskiego Wschodu jeździ od 2021 roku. W jego barwach zaliczył między innymi etapowy triumf podczas ubiegłorocznej edycji Vuelta a Espana. W obecnym sezonie ze znakomitej strony pokazał się podczas Tour of Slovenia, gdzie wygrał dwa etapy i nosił koszulkę lidera klasyfikacji generalnej, finiszując ostatecznie na drugim miejscu.

Rafał Majka z nową umową

Wyścig wygrał Tadej Pogacar - jego kompan z ekipy, którego Majka jest najważniejszym pomocnikiem. Niestety, podczas kluczowego startu - Tour de France Polak doznał kontuzji, która wykluczyła go z udziału w końcowej fazie rywalizacji. Wycofał się po 16. etapie, a do treningów wrócił dopiero przed kilkoma dniami.

Reklama

Kolarz z Zegartowic w piątek oficjalnie przedłużył kontrakt z obecnym pracodawcą. Nowa umowa obowiązuje do końca sezonu 2024. 

Majkę prawdopodobnie zobaczymy na trasie tegorocznej Vuelty. Jego ekipa tuż przed startem Tour de Pologne sygnalizowała to Interii, zaznaczając jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone.

Tour de Pologne 2022 - bądź na bieżąco!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL