Reklama

Reklama

Tomasz Adamek

Tyson Fury wyzwał Adamka, ale nie ma co marzyć o walce z nim

Portal boxingnews24.com twierdzi, że Tyson Fury (19-0, 14 KO) nie ma co marzyć o pojedynku z Tomaszem Adamkiem (46-2, 28 KO).

Po sobotnim zwycięstwie nad Vinnym Maddalone Brytyjczyk wyraził chęć zmierzenia się z "Góralem". Wielkolud z Manchesteru przy okazji prowokacyjnie zapowiedział, że szybko rozprawi się z Polakiem.

"Wygląda na to, że najbliższym celem Fury’ego stał się Tomasz Adamek. Nawet jeśli poważnie myśli o tej walce, w co wątpię, to i tak do niej nie dojdzie, ponieważ Polak się nie zgodzi.  Nie sądzę, by taka konfrontacja była częścią jego planów" - czytamy na zagranicznym portalu.

Reklama

"Od czasu porażki z Witalijem Kliczką Adamek nie wykazywał chęci podjęcia jakiegokolwiek ryzyka. Tomasz szuka kolejnej dużej wypłaty przy okazji starcia o pas mistrzowski i dlatego prawdopodobnie odmówi walki z prawdziwym pretendentem" - zakończył swój wywód dziennikarz Scott Gilfoid.

Adamek powróci na ring 8 września w Prudential Center. Nieoficjalne źródła głoszą, że rywalem mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych będzie 44-letni James Toney (74-7-3, 45 KO).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama