Reklama

Reklama

Tomasz Adamek

Tomasz Adamek na podium rankingu IBF

IBF ogłosiła swój ranking za listopad. W wadze ciężkiej na najniższym stopniu podium jest póki co Tomasz Adamek (47-2, 29 KO), który w sobotę skrzyżuje rękawice z trzynastym Steve'em Cunninghamem (25-4, 12 KO). Lepszy z tej dwójki w kolejnym zestawieniu zapewni sobie drugą pozycję.

Wciąż najwyżej w kategorii junior ciężkiej stoją akcje Pawła Kołodzieja (30-0, 17 KO). Polak jest drugi, tylko pierwsze miejsce pozostaje nieobstawione. Niestety, wycofanie się niedawno z walki z trzecim Garrettem Wilsonem zrzuci go prawdopodobnie niedługo na niższe pozycje. Siódmy jest natomiast nowo kreowany mistrz Europy tego limitu - Mateusz Masternak (29-0, 21 KO).

W dywizji półciężkiej pierwszą dziesiątkę zamyka Andrzej Fonfara (23-2, 13 KO), a dwa oczka wyżej jest Grzegorz Soszyński (21-1-1, 10 KO). Ten pierwszy leczy pogruchotaną rękę w ostatnim występie, zaś drugi już wkrótce zacznie przygotowania do walki z Eleiderem Alvarezem (11-0, 7 KO), do jakiej dojdzie 9 marca.

Jako ósmy w wadze junior średniej został sklasyfikowany Damian Jonak (35-0-1, 21 KO). Ostatnim Polakiem jest czwarty w kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz (42-10-2, 21 KO).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama