Reklama

Reklama

Znamy skład reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio

Polski Komitet Olimpijski zatwierdził dziś oficjalny skład na igrzyska olimpijskie w Tokio. Z Polski poleci do Japonii polecą 103 zawodniczki i 112 zawodników. Najliczniejszą grupę stanowią lekkoatleci, którzy wysyłają na igrzyska 64 zawodników, do tego trójkę rezerwowych.

Polski Komitet Olimpijski oficjalnie zatwierdził skład reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio, które oficjalnie zaczynają się w piątek 23 lipca. Nasz kraj reprezentować będzie 215 sportowców, czyli o 25 osób mniej, niż przed pięcioma laty, kiedy to igrzyska odbywały się w Rio de Janeiro.

Nasi sportowcy zaprezentują się w: boksie, gimnastyce sportowej, golfie, judo, jeździectwie, kajakarstwie (sprint i slalom), kolarstwie (szosowe, torowe, górskie), koszykówce 3×3, lekkoatletyce, łucznictwie, pięcioboju nowoczesnym, pływaniu, podnoszeniu ciężarów, siatkówce (halowa i plażowa), skateboardingu (deskorolka), strzelectwie sportowym, szermierce, taekwondo olimpijskim, tenisie, tenisie stołowym, wioślarstwie, wspinaczce sportowej, zapasach i żeglarstwie.

Największą część Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Tokio 2020 stanowią lekkoatleci - 64 osoby (+ 3 rezerwowych), pływacy - 23 osoby oraz wioślarze - 20 (+ 2 rez.). Po raz pierwszy będziemy mieli chociażby reprezentanta w golfie, gdzie w rywalizacji mężczyzn zaprezentuje się Adrian Meronk.

Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio:


Reklama

Boks
-51 kg kobiet - Sandra Drabik
-69 kg kobiet - Karolina Koszewska
-75 kg kobiet - Elżbieta Wójcik
-63 kg mężczyzn - Damian Durkacz

Gimnastyka sportowa
wielobój kobiet - Gabriela Sasnal (Janik)
skok kobiet - Gabriela Sasnal (Janik)
równoważnia kobiet - Gabriela Sasnal (Janik)
ćwiczenia wolne kobiet - Gabriela Sasnal (Janik)
poręcze asymetryczne kobiet - Gabriela Sasnal (Janik)

Golf
mężczyźni - Adrian Meronk

Jeździectwo
WKKW indywidualnie - Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda)
WKKW drużynowo - Polska (Spisak, Pawlak, Cybulska)
rezerwowi: Mateusz Kiempa (koń Libertina)

Judo:
-52 kg kobiet - Agata Perenc
-57 kg kobiet - Julia Kowalczyk
-63 kg kobiet - Agata Ozdoba-Błach
-78 kg kobiet - Beata Pacut
-90 kg mężczyzn - Piotr Kuczera
+100 kg mężczyzn - Maciej Sarnacki

Kajakarstwo
C1 kobiet (200 m) - Dorota Borowska
K1 kobiet (200 m) - Marta Walczykiewicz
K2 kobiet (500 m) - Karolina Naja/Anna Puławska
K4 kobiet (500 m) - Karolina Naja/Anna Puławska/Justyna Iskrzycka/ Helena Wiśniewska
C1 mężczyzn (1000 m) - Mateusz Kamiński
C2 mężczyzn (1000 m) - Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak

Kajakarstwo górskie
K1 kobiet - Klaudia Zwolińska
C1 kobiet - Aleksandra Stach
K1 mężczyzn - Krzysztof Majerczak
C1 mężczyzn - Grzegorz Hedwig

Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas kobiet - Anna Plichta
wyścig ze startu wspólnego kobiet - Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta
jazda indywidualna na czas mężczyzn - Maciej Bodnar
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn - Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

Kolarstwo górskie
wyścig indywidualny kobiet - Maja Włoszczowska
wyścig indywidualny mężczyzn - Bartłomiej Wawak

Kolarstwo torowe
sprint indywidualny kobiet - Urszula Łoś, Marlena Karwacka
sprint drużynowy kobiet - Urszula Łoś, Marlena Karwacka
keirin kobiet - Urszula Łoś, Marlena Karwacka
madison kobiet - Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik
omnium kobiet - Daria Pikulik
sprint ind. mężczyzn - 2 miejsca*
sprint drużynowy mężczyzn - Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski)
keirin mężczyzn - 2 miejsca*
madison mężczyzn - Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski)
omnium mężczyzn - Szymon Sajnok
Kadra: Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski + rezerwowi: Nikol Płosaj, Wojciech Pszczolarski, Rafał Sarnecki

Koszykówka 3x3
Turniej drużynowy - Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)

Lekkoatletyka
100 m kobiet - Ewa Swoboda
400 m kobiet - Justyna Święty-ErseticIga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
800 m kobiet - Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
1500 m kobiet - Martyna Galant
100 m ppł kobiet - Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
400 m ppł kobiet - Joanna Linkiewicz
300 m z przeszkodami kobiet - Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
400 m mężczyzn - Karol Zalewski
800 m mężczyzn - Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
1500 m mężczyzn - Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
110 m ppł mężczyzn - Damian Czykier
maraton kobiet - Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
chód na 20 km kobiet - Katarzyna Zdziebło
maraton mężczyzn - Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski
chód na 20 km mężczyzn - Łukasz Niedziałek
chód na 50 km mężczyzn - Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala
pchnięcie kulą kobiet - Paulina Guba, Klaudia Kardasz
rzut oszczepem kobiet - Maria Andrejczyk
rzut młotem kobiet - Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
pchnięcie kulą mężczyzn - Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki
rzut dyskiem mężczyzn - Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
rzut oszczepem mężczyzn - Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
rzut młotem mężczyzn - Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
skok o tyczce mężczyzn - Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
skok wzwyż kobiet - Kamila Lićwinko
siedmiobój kobiet - Adrianna Sułek
dziesięciobój mężczyzn - Paweł Wiesiołek
sztafeta 4x100 m kobiet - Polska (Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
sztafeta 4x400 m kobiet - Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)
sztafeta 4x00 m mężczyzn - Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)
sztafeta 4x400 m mieszana - Polska

Łucznictwo
kobiety indywidualnie - Sylwia Zyzańska
mężczyźni indywidualnie - Sławomir Napłoszek
mikst - Sylwia Zyzańska/Sławomir Napłoszek

Pięciobój nowoczesny
kobiety indywidualnie - Anna Maliszewska
mężczyźni indywidualnie - Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak

Pływanie
50 m st. dowolnym kobiet - Katarzyna Wasick
100 m st. dowolnym kobiet - Alicja Tchórz
200 m st. dowolnym kobiet - Aleksandra Polańska
100 m st. grzbietowym kobiet - Paulina Peda
200 m st. grzbietowym kobiet - Laura Bernat
100 m st. motylkowym kobiet - Paulina Peda
50 m st. dowolnym mężczyzn - Paweł Juraszek, Konrad Czerniak
100 m st. dowolnym mężczyzn - Jakub Kraska
100 m st. grzbietowym mężczyzn - Kacper Stokowski
200 m st. grzbietowym mężczyzn - Radosław Kawęcki, Jakub Skierka
100 m st. motylkowym mężczyzn - Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski
200 m st. motylkowym mężczyzn - Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski
100 m st. klasycznym mężczyzn - Jan Kozakiewicz
sztafeta 4x100 m st. dowolnym kobiet - Polska (Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska)
sztafeta 4x100 m st. dowolnym mężczyzn - Polska (Jakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz)
sztafeta 4x200 m st. dowolnym mężczyzn - Polska (Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub)
sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn - Polska (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska)
sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym - Polska (Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Alicja Tchórz)

Podnoszenie ciężarów
-53 kg kobiet - Joanna Łochowska
- 96 kg mężczyzn - Bartłomiej Adamus
- 109 kg mężczyzn - Arkadiusz Michalski

Siatkówka
turniej mężczyzn - Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)

Siatkówka plażowa:
turniej mężczyzn - Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding:
park kobiet - Amelia Brodka

Strzelectwo
karabin trzy postawy 50 m kobiet - Aneta Stankiewicz
karabin pneumatyczny 10 m kobiet - Aneta Stankiewicz
karabin trzy postawy 50 m mężczyzn - Tomasz Bartnik
karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn - Tomasz Bartnik
pistolet pneumatyczny 10 m kobiet - Klaudia Breś
pistolet sportowy 25 m kobiet - Klaudia Breś
trap kobiet - Sandra Bernal
skeet kobiet - Aleksandra Jarmolińska

Szermierka
szpada kobiet indywidualnie - Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga
szpada kobiet drużynowo - Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)
floret kobiet indywidualnie - Martyna Jelińska

Taekwondo
-57 kg kobiet - Patrycja Adamkiewicz
+67 kg kobiet - Aleksandra Kowalczuk

Tenis
singiel kobiet - Iga Świątek, Magda Linette
singiel mężczyzn - Hubert Hurkacz
debel kobiet - Magda Linette/Alicja Rosolska
debel mężczyzn - Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot

Tenis stołowy
kobiety indywidualnie - Li Qian, Natalia Partyka
kobiety drużynowo - Polska (Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor)

Wioślarstwo
czwórka podwójna kobiet - Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann
czwórka bez sternika kobiet - Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska
dwójka podwójna mężczyzn - Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski
dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski
czwórka podwójna mężczyzn - Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik
czwórka bez sternika mężczyzn - Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski

Wspinaczka

kombinacja kobiet - Aleksandra Mirosław

Zapasy
styl wolny kobiet -53kg - Roksana Zasina
styl wolny kobiet -57kg - Jowita Wrzesień
styl wolny kobiet -68kg - Agnieszka Wieszczek-Kordus
styl klasyczny mężczyzn -97kg - Tadeusz Michalik
styl wolny mężczyzn -74kg - Kamil Rybicki
styl wolny mężczyzn -65 kg - Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo
RS:X kobiet - Zofia Noceti-Klepacka
Laser Radial kobiet - Magdalena Kwaśna
470 kobiet - Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar
49er kobiet - Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda
RS:X mężczyzn - Piotr Myszka
49er mężczyzn - Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama