Reklama

Reklama

Tokio 2020. Żeglarstwo. Poniedziałkowe zmagania opóźnione

Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali o przesunięciu zmagań żeglarskich. Powodem jest brak wiatru. W poniedziałek zaprezentować mają się między innymi Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, będące poważnymi kandydatkami do medalu w klasie 470er.

Od godz. 5.00 na akwenie w Enoshimie miała się rozpocząć rywalizacja w 470er mężczyzn i kobiet. Z kolei odpowiednio na 7.33 i 8.33 zaplanowano wyścigi medalowe w 49er FX.

Z powodu słabego wiatru początek poniedziałkowych zmagań został przełożony. Organizatorzy mają nadzieję, że po południu miejscowego czasu wiatr będzie na tyle silny, że rywalizacja będzie mogła się odbyć, ale na razie nie podano żadnej konkretnej godziny rozpoczęcia rywalizacji.

Skrzypulec i Ogar-Hill przez kilka dni były liderkami, ale po dwóch niedzielnych wyścigach spadły na drugie miejsce, tuż za Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Reklama

Sytuacja Polek wciąż jednak jest znakomita, tracą do liderek tylko punkt (w klasyfikacji bez najsłabszego wyścigu), mają natomiast dziewięć punktów przewagi nad Francuzkami Camillą Lecointre i Aloise Retornaz oraz 26 nad Szwajcarkami Lindą Fahrni i Mają Siegenthaler.

Na poniedziałek zaplanowano dziewiąty i dziesiąty wyścig, czyli ostatnie przed rywalizacją medalową, która odbędzie się w środę. Natomiast później miał rozpocząć się wyścig medalowy w 49er mężczyzn. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce. 

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź 
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje