Reklama

Reklama

Tokio 2020. Zapasy. Tadeusz Michalik o krok od medalu!

Tadeusz Michalik awansował do półfinału rywalizacji zapaśniczej w kategorii do 97 kilogramów w stylu klasycznym. Polak w ćwierćfinale pokonał Amerykanina Tracy'ego Hancocka 4:3. W 1/8 finału Michalik wygrał z Tunezyjczykiem Haikelem Achouri 10-0

W walce przeciwko Tunezyjczykowi Polak szybko objął prowadzenie, a następnie, po przymusowym parterze dla rywala skutecznie gotował mu "wózki", błyskawicznie kończąc pojedynek.

Achouri próbował ratować się jeszcze challengem, ale sędziowie nie zmienili swojej decyzji. Nasz zawodnik wygrał pewnie, 10-0 i awansował do ćwierćfinału, gdzie już czekał Amerykanin Tracy Hancock.

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

W pojedynku z amerykańskim zapaśnikiem Michalik zaczął bardzo aktywnie, dwukrotnie próbował akcji punktowych, ale Amerykanin zdołał się wybronić. Chwilę później sędziowie niespodziewanie ukarali go punktem za pasywność i sprowadzeniem do parteru, który na szczęście nasz zapaśnik zdołał obronić. 

W drugiej rundzie to Amerykanin dostał punkt za pasywność, ale i jemu, mimo próby wynoszenia, udało się obronić parter. Chwilę później Michalik zdołał wypchnąć Hancocka za matę, za co dostał jeden punkt. Rywal poprosił o challenge, który przegrał i zrobiło się 3:1 dla polskiego zapaśnika.

Amerykanin nie odpuszczał i po chwili to on wypchnął Polaka za matę, na co Michalik natychmiast odpowiedział podobną akcją. W ostatniej minucie Hancock zdołał wykonać tylko jedną akcję i to za jeden punkt, dzięki czemu to polski zapaśnik wygrał walkę 4:3 i awansował do półfinału. A to oznacza, że tylko jedno zwycięstwo dzieli go od medalu igrzysk olimpijskich w Tokio!

TC/KK

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź 
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje